Автоматичне відшкодування ПДВ розпочнеться з 21 березня. Про це заявив голова Державної податкової служби Віталій Захарченко на брифінгу в Чернігові.

"Перші відшкодування розпочнуться з 21 березня цього року", - запевнив він

Голова ДПСУ пояснив, що під автоматичне відшкодування ПДВ потрапляють ті підприємства, які відповідають критеріям, встановленим податковим законодавством.

"У розмірі десь 700 млн. гривень (на місяць) піде зараз в автоматичному режимі. Але це приблизна цифра", - сказав Захарченко, додавши, що в середньому протягом місяця загальний обсяг відшкодування ПДВ становить приблизно 2,5-2,7 млрд. гривень.

Водночас, посилаючись на дані ДПСУ, він зазначив, що за січень під автоматичне відшкодування ПДВ підпадають 160 підприємств.

Також Захарченко відзначив, що в 2011 році було відшкодовано понад 1,5 млрд. гривень цього податку.

"Всім сумлінним платникам податків ПДВ буде відшкодовуватися", - підкреслив Захарченко.

Як повідомлялося, Податковим кодексом передбачено, що автоматичне відшкодування ПДВ здійснюється при дотриманні платником низки критеріїв і після проведення камеральної перевірки.

Зокрема, платник не повинен бути банкрутом, мати заборгованості зі сплати інших податків; на підприємстві такого платника має працювати не менше 20 співробітників, заробітна плата повинна становити не менше 2,5 мінімальних зарплат.

Прем\'єр-міністр Микола Азаров раніше заявляв: "У мене немає сумнівів, що ми вирішимо проблему повернення ПДВ. У січні повернення ПДВ перекрив відповідний показник січня 2010 р. в 4 рази, а з 1 березня - у відповідності із закладеним у новий Податковий кодекс принципом - ПДВ буде повертатися автоматично ".


Переглядів: 2205
Поширень: 0