Представники горілчаної галузі звернулися до прем\'єр-міністра Миколи Азарова з проханням підвищити мінімальну роздрібну ціну (МРЦ) на горілку на 45%, або 8,14 гривень до 26,1 гривні за пляшку ємністю 0,5 літра.

Про це йдеться в офіційному зверненні горілчаних компаній та асоціації "Укргорілка" ..

"Згідно з проведеними розрахунками, мінімальна оптово-відпускна ціна з підприємства-виробника повинна бути не нижче 17,7 гривень, а мінімальна роздрібна ціна не нижче 26,1 гривень за 0,5 літра пляшку горілки", - йдеться у зверненні.

Виробники підкреслили, що це найменше можливе підвищення ціни з урахуванням всіх факторов. За умов зниженої купівельної спроможності в розрахунках МРЦ була закладена мінімальна рентабельність виробництва, при цьому консолідована позиція враховує інтереси як дрібних, так і великих виробників.

Необхідність перегляду порога МРЦ виробники пояснюють подорожчанням основних складових, що формують виробничу собівартість лікеро-горілчаних напоїв: двічі була підвищена ставка акцизного збору; ціна спирту збільшилася з 70 гривень/дал до 155 гривень; вартість склотари виросла на 20%.

Вони також повідомили, що в даний час питання збільшення мінімальних цін знаходиться на розгляді в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, при цьому в зверненні представники галузі просять Азарова дати доручення відповідним органам виконавчої влади прискорити розробку змін до чинного законодавства в частині підвищення мінімальних цін на лікеро- горілчану продукцію.

Звернення підписане директором асоціації "Укргорілка" Іваном Жовніром, а також керівниками лікеро-горілчаного заводу "Прайм", "Національної горілчаної компанії", Золотоніського ЛГЗ "Златогор", Кременчуцького ЛГЗ, Кримської горілчаної компанії.

У жовтні 2010 року Мінекономіки ініціювало підвищення мінімальної роздрібної ціни на горілку на 14% до 20,5 гривні / пляшка.

В даний час мінімальна роздрібна ціна на горілку встановлена ​​на рівні 17,96 гривні / пляшка.


Переглядів: 3325
Поширень: 0