Головний корпус Чернівецького національного державного університету імені Юрія Федьковича включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таке рішення було прийнято під час 35-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє центр новин ООН.

Досі у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Україна була представлена ​​лише чотирма об\'єктами: Софією Київською і Києво-Печерською лаврою, історичним центром Львова і загальним природним об\'єктом «Незаймані букові ліси Карпат і реліктові букові ліси Німеччини» (Словаччина, Україна, Німеччина).

Зведена у 1864-82 роках за проектом чеського архітектора Йозефа Главки, резиденція митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації (зараз - головний корпус Чернівецького університету) є органічним поєднанням архітектурних стилів. Об\'єкт включає духовну семінарію і монастир і є видатним прикладом історичної архітектури XIX століття.

Домінантою Семінарського корпусу є хрестоподібна церква, увінчана куполом. Її оточують парк і сад з рідкісними породами дерев. Ансамбль втілює архітектурні та культурні впливи багатьох епох, починаючи з Візантійської, і відображає впливовість православної церкви за часів правління Габсбургів.


Переглядів: 5011
Поширень: 0