У вівторок, 5 липня, вперше за 26 років прикордонники повернулися до Шенгенської зони. З 10 години ранку 5 липня влада Данії направила на кордони з Німеччиною і Швецією 50 перших вартових.

Рішення про відновлення прикордонних застав було прийнято парламентом Данії в п\'ятницю. Законопроект передбачає будівництво нових контрольно-пропускних пунктів (КПП) на кордонах, а також встановлення обладнання для зчитування номерів автомобілів. Данія має намір побудувати на кордонах 98 нових КПП.

У вівторок вперше з 1991 року (коли Данія приєдналася) 30 осіб відправили на кордон з Німеччиною, 20 - на Ересунский міст, який з\'єднує Данію з Швецією. На датсько-німецькому кордоні контроль відновлений на шести пунктах пропуску. Очікується, що до кінця року до них на допомогу додадуться ще 48 прикордонників.

А до 2014 року на кордонах Данії буде "достатньо персоналу, необхідного для повного контролю", обіцяє уряд.

Копенгаген запевняє, що жодним чином не прагне порушити засадничий принцип Шенгенської угоди - свободу пересування. Влада обіцяє, що обшук торкнеться тільки "деяких автомобілів, обраних випадковим способом" і "не стосуватиметься перевірки паспортів".

"Більшість подорожуючих цього навіть не помітять", - пообіцяв глава податкового міністерства Данії Петер Крістенсен. За його словами, прикордонники будуть вибірково перевіряти туристів з Німеччини та Швеції. Захід покликаний боротися з криміналом та нелегальною імміграцією.

Німеччина різко засудила рішення своїх сусідів. Наприклад, європейський міністр від землі Гессен Йорг-Уве Хан назвав відновлення контролю на кордонах "зрадою європейської ідеї". Він навіть зажадав оголосити Данії "туристичний бойкот". "Якщо Данія знову відновить прикордонні перевірки в сезон відпусток, я можу тільки порадити відразу повернутися спиною і проводити відпустки в Австрії чи Польщі", - заявив він.

Міністр юстиції Німеччини Сабіне Лойтхойссер-Шнарренбергер сказала, що сьогодні "поганий день для Європи".

Голова фракції ХДС Андреас Шокенхофф заявив, що рішення Данії не є внеском у внутрішню безпеку країни, а, навпаки, тільки підтримує націоналістичні течії.

У зв\'язку з відновленням контролю на кордонах німецьким мандрівникам також нагадали правила переміщення товарів всередині Шенгену. Так, жителям країн - членів ЄС дозволяється провозити алкоголь і тютюн, але з обмеженням. Безмитно через кордони європейці можуть перевозити приблизно 800 сигарет, 1 кг тютюну, 10 л горілки, 90 л вина і 110 л пива.

Крім того, датський закон про зброю значно суворіший, ніж німецький. Тому деякі предмети, які дозволені в Німеччині, вимагають спеціального дозволу в Данії або зовсім заборонені там.

Як повідомлялось, питання про прикордонний контроль у Шенгенській зоні було порушено у зв\'язку з великим припливом іммігрантів з країн Північної Африки, де відбуваються революційні події.

17 квітня спалахнув скандал, пов\'язаний з тим, що французька влада блокувала поїзди, що прямують з італійського міста Вентимілья до Франції, на яких збиралися перетнути кордон прибулі з Тунісу іммігранти і європейські правозахисники. МВС Франції неодноразово заявляло, що нелегалам, які прагнуть потрапити в цю країну, в\'їзд закритий.

26 квітня шенгенське питання обговорили прем\'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі і президент Франції Ніколя Саркозі. У листі, адресованому голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу та голові Європейської ради Герману ван Ромпею, вони закликали відновити тимчасовий прикордонний контроль всередині Шенгенської зони.

4 травня єврокомісар з питань внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем представила пропозиції Євросоюзу щодо реформування Шенгенських угод.


Переглядів: 2067
Поширень: 0