Про це журналістам повідомила перший заступник міністра охорони здоров\'я Раїса Моїсеєнко.

Вона зазначила, що нещодавно було закуплено вакцини на 108 млн гривень і наразі лише почалися перші поставки, тому в регіонах їх фактично немає.

«Вакцин сьогодні на території (України) немає, бо їх не закупили вчасно ... тому батькам слід чекати, бо їх немає і в більшості приватних клінік», — сказала Р. Моїсеєнко.

За її словами, ця ситуація вже позначилася на графіку щеплень, і міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів щодо дій в ситуації, що склалася.

«Уже відпрацьовано весь обсяг календаря щеплень і плюс всі додатки педіатрам ... Сьогодні порушено календарі щеплень у багатьох дітей. Що робити з цими дітьми: що робити в першу чергу, що в другу? На жаль, попередній календар щеплень не дав з цього приводу роз\'яснень», — зазначила Р. Моїсеєнко.

Вона висловила сподівання, що протягом місяця наказ буде зареєстровано в Мін\'юсті.

Перший заступник міністра також повідомила, що в міністерства є офіційна домовленість з однією з компаній про закупівлю вакцин за зниженою ціною, і економія може досягати 100 гривень на одній дозі.

За її словами, в першу чергу будуть закуповуватися вакцини для дітей першого року життя, щоб забезпечити повний первинний вакцинальний період.

Як повідомлялося, Кабмін наприкінці минулого року виділив майже 72 млн грн на закупівлю вакцин. При цьому в регіонах медики цього року скаржилися на брак цих препаратів.

МОЗ також довелося призупинити на певний час проведення проб Манту через випадок у Сімеїзі, коли після цих проб у лікарні опинилося шість школярок.
 


Переглядів: 2642
Поширень: 0