Заощадити на теплі та зіграти з мером в теніс - це реальністьЖитловий будинок на 72 квартири за адресою 1-й провулок Київський, 59 було зведено у 2001 році. У 2008 році його мешканцями було створено об\'єднання співвласників багатоповерхових будинків, а рік потому будинок повністю перейшов на баланс створеного ОСББ і вже два роки обслуговується самостійно. За програмою співфінансування тут було встановлено регулятор тепла та балансувальні крани на стояки системи опалення, аналогам яких немає в жодному будинку обласного центру. Завдяки цьому лише за рік мешканці цього будинку зекономили майже 8 тисяч гривень.

Мешканців ОСББ «Можайський» можна ставити за приклад багатьом жителям багатоповерхівок. Ще задовго до створення ОСББ вони започаткували традицію - вітати сусідів із днем народження, ювілеєм, народженням дитини тощо. Всю роботу на прибудинковій території жителі роблять власними силами. Зокрема, самостійно встановили невеличкий пам\'ятний знак на камені, який засвідчує, що їхній будинок - «Окрема сторінка в створенні незалежної України». Цього літа облаштували у дворі місце для паркування автомобілів. Жителі будинку шанобливо ставляться до свого будинку і прилеглої території, адже благоустрій та різноманітні елементи декору вони робили власними руками.

Заощадити на теплі та зіграти з мером в теніс - це реальністьГолова ОСББ «Можайський» Юрій Марчук розповідає про різницю між обслуговуванням ЖЕКом та самостійного обслуговування. «Мешканці знають усю ситуацію по коштах: на що вони збираються, куди розподіляються тощо. Можуть впливати і на роботи, які виконуються, і на якість їх виконання. І найголовніше, усі жителі беруть активну участь у всіх заходах та роботах по будинку. - говорить Юрій Марчук. - Щомісяця ми маємо кошторис використання коштів, і самостійно вирішуємо - де можна зекономити, де можна перенести роботи на інший місяць, тому повністю баланс коштів контролюються як мешканцями, так і персоналом, яким обслуговується. Якщо виникають якісь проблеми, ми одразу їх спільно із мешканцями і вирішуємо».

Заощадити на теплі та зіграти з мером в теніс - це реальністьУ 2010 році у цьому будинку було встановлено регулятор тепла та балансувальні крани на стояки системи опалення, а також проведені ремонтні роботи на інженерних системах. Вартість системи регулювання тепла обійшлася у 26 тисяч гривень (16 тисяч зібрали мешканці, решту коштів додали з міського бюджету). Втім, вже упродовж минулого опалювального сезону жителі зекономили близько восьми тисяч, оскільки їм не довелось переплачувати зайві кошти за «перегрів» помешкань, оскільки вони максимально ефективно використовують тепло.

Міський голова Володимир Гройсман переконаний, що така модель підходу до економії і коштів, і тепла - вірний шлях. «Вони інвестували 16 тисяч, а за рік зекономили 8 тисяч гривень. За два роки інвестовані кошти мешканців повернуться у повному обсязі, а вже з третього року вони почнуть заощаджувати, недоплачуючи за тепло, якого не використовували, - говорить керманич Вінниці. - Ми бачимо, наскільки активні сьогодні мешканці цього будинку. А це дає один зрозумілий усім результат - наведення порядку в житловому фонді. Зараз є 214 ОСББ по місту, їх слід створювати і надалі. Мешканці повинні бути активними, тому що тільки вони знають, яка якість життя у їхньому Заощадити на теплі та зіграти з мером в теніс - це реальністьбудинку. А ми всіляко будемо їх підтримувати, допомагати і робити усе, що від нас залежить. Це наше з вами завдання - навести лад. І ми повинні в цьому бути об\'єднаними».

До речі, заощаджені на теплі кошти жителі інвестували у здоровий спосіб життя: у підвалі свого будинку вони вже обладнали окрему кімнату для занять з настільного тенісу, а цієї зими хочуть зробити ремонт у приміщенні, яке планують перетворити на невеличкий зал для любителів підкачати м\'язи. Під час зустрічі із мешканцями ОСББ «Можайський» міський голова Володимир Гройсман не зміг втриматись від спортивного азарту та зіграв із головою Юрієм Марчуком партію у настільний теніс.

 


Переглядів: 4006
Поширень: 0