Протягом тижня практично у всіх районах Вінниччини температура повітря сягатиме +30...+36°C. Пекуче сонце та гаряче повітря негативно впливають на людський організм. Особливо спека позначається на стані здоров’я осіб літнього віку, громадян із серцево-судинними та легеневими захворюваннями, а також дітей. У спекотний день час від часу виникає бажання напитись холодного, зануритись на тривалий час у ставок, басейн чи бурхливу річку, освіжитися під струменем холодної води, але це потрібно робити досить обережно, оскільки різка зміна температурного режиму може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Зважаючи на фактори небезпеки періоду літнього відпочинку, служба «101» закликає:

  • Не зловживайте сонячними ваннами! Найкорисніший час для їх приймання - до 10-11-ої годин ранку та після 17-ої.
  • Необхідно обмежити перебування на сонці особам літнього віку.
  • З малюками краще гуляти у затінку і час від часу зволожувати їм тіло вогкою хустиною.
  • Постійно необхідно підтримувати належний водний баланс: випивати за добу не менш ніж 3 літри рідини, найкраще – воду із соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск).
  • Слід відмовитися від вживання алкогольних напоїв у спеку, тому що воно збільшує навантаження на організм.
  • На ніч бажано пити відвар м\'яти – він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин та є загальнозміцнюючим засобом.
  • Добрий порятунок у спеку – кондиціонер, якщо ж його немає, як один з варіантів – варто завішувати вікна мокрими простирадлами.

При перших ознаках перегрівання найголовніше не втрачати час, тому хворого слід негайно винести у прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити його від тісного одягу, дати випити прохолодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.

Якщо після проведених вами заходів стан хворого не покращився, необхідно терміново викликати швидку медичну допомогу.

Рятувальники Вінниччини закликають дотримуватися правил безпечної поведінки в умовах високих температур аби довгоочікуваний літній відпочинок не перетворився на лікування.Переглядів: 4329
Поширень: 0