Злакові трави ще викидають у повітря пилок, але не так інтенсивно, як у червні і у першій половині липня. Амброзія – відомий аллерген, - ще не розпочала свого пилкування, яке очікується через 10-12 днів.

У невеликих кількостях у повітрі є зерна пилку рослин родин маренові, лободові, складноцвіті, зонтичні. Зустрічається поодинокий пилок липи та полину. Саме початок сезону полину очікується у Вінниці з наступного тижня. Середніх концентрацій пилку цієї рослини можна очікувати у повітрі 23-25 липня. Проте алергенність полину не є дуже високою, як і алергенність кропиви, що продовжуе бити всі рекорди активності у Вінниці цього літа.

Через вологу погоду зараз і дощі різної інтенсивності, що прогнозуються у Вінниці 20-22 липня, у повітрі очікується підвищення концентрацій спор грибів. Альтернарія може викликати симптоми 20, 24 та 25 липня. Помірними у ці дні будуть концентрації кладоспоріуму, проте він не є таким алергенним як альтернарія. Серед поодиноких спор – епікоккум, міксоміцети, копринус, ганодерма, аско- та спори іржастих та сажкових грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо - у суху вітряну;
 2.  Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо - за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6.  В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:
 • мед
 • хліб, печиво, макарони, сухарі
 • манну крупу
 • варені ковбаси, сосиски
 • пиво,віскі, пшеничну горілку

  7. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
  8. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
  9. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам\'ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп\'яніння.
  10. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.
Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).


Переглядів: 4137
Поширень: 0