Тепло здає свої позиції а разом із ним знижується і концентрації алергенних трав у вінницькому повітрі. І амброзія, і полин більше не турбуватимуть вінничан у цьому році - сезон їх активності з наступного тижня, фактично, закінчується.

Пилок інших рослин вже практично не ідентифікується у повітрі. Проте, через вологу та відносно теплу погоду (до 20 градусів удень) наприкінці тижня збережеться небезпека виникнення сезонної алергії, викликаної спорами грибів.

У ці дні, особливо – з 15 по 18 жовтня, - у повітрі можуть спостерігатись помірні концентрації малоалергенного кладоспоріуму та алергенної альтернарії. Багато у атмосфері залишається аскоспор, спор сажкових грибів, що здатні викликати загострення осінньої бронхіальної астми. Є периконія, ганодерма, торула, стемфіліум, аспергілюс, плеоспора.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо - у суху вітряну погоду.
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок.
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо - за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:
 • мед
 • хліб, печиво, макарони, сухарі
 • манну крупу
 • варені ковбаси, сосиски
 • пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

 • мед, халву
 • насіння соняшника, масло
 • дині, кавуни, персики
 • селеру

  7.  Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій
- при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи
  8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
  9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам\'ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп\'яніння.

Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.


Переглядів: 3249
Поширень: 0