Щоб наслідки пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог безпеки при встановленні новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів.

Ялинку встановлювати потрібно подалі від джерел відкритого вогню та опалювальних приладів. Новорічне дерево не можна прикрашати свічками та бенгальськими вогнями, особливо разом з ватним "снігом" і паперовими іграшками. Підключення гірлянд до електромережі повинне виконуватися тільки за допомогою стандартних з’єднань. Пам\'ятайте, що не можна перевантажувати електромережу.

Останнім часом жодне свято не обходиться без феєрверків. Найулюбленішими новорічними забавками є хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки, і багато чого іншого. Ось деякі правила поводження із найбільш розповсюдженими з них.

Хлопавки. Це одна із улюблених і безпечних новорічних забав. Проте варто пам`ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або на освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу свічок або розпечених спіралей. Дітям можна підривати хлопавки тільки в присутності дорослих.

Петарди. Їх не можна носити в кишенях і без упаковки, не можна розбирати, затримувати в руках після підпалу. Необхідно швидко відкидати їх від себе на відстань 5-6 метрів. Піротехнічний виріб, безпосередньо ручного запуску, повинен мати сповільнювач, який робить запуск безпечним.

Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих вентильованих приміщеннях або на вулиці. Необхідно пам`ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров`ю.

Рятувальники вкотре нагадують громадянам, що ви можете уникнути неприємностей під час свят та уберегти ваше здоров’я, якщо не порушуватимете правил безпечної поведінки.Переглядів: 3087
Поширень: 0