Нотаріуси отримали можливість підключитись до Державного земельного кадастру та отримувати довідки з системи. На першому етапі очікується підключення близько 5 тисяч нотаріусів.

Делегування повноважень нотаріусам підвищить рівень сервісу для громадян, оскільки всі необхідні для здійснення земельних угод довідки можна буде отримати в одному місці.

Порядок підключення визначається постановою КМУ від 24 червня 2015 р. № 457 «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру».

Так, для підключення до земельного кадастру, нотаріусу необхідно зробити чотири кроки.

Перш за все, їм потрібно звернутися з листом про підключення до обласного управління Мінюсту, яке, в свою чергу, надсилає його в центральний апарат Держгеокадастру.

Підключення, технічне і технологічне супроводження такого доступу надаються адміністратором Кадастру на платній основі згідно з договором, укладеним між приватним нотаріусом та адміністратором.

Нотаріус повинен також отримати перелік технічних вимог, які він має виконати обов’язково. Зокрема йдеться про захищений канал зв’язку, встановлення необхідного софту, цифровий підпис.

Інформаційно-консультативні послуги з питань роботи з програмним забезпеченням Кадастру надаються нотаріусам безоплатно до моменту підключення шляхом проведення одноденних занять згідно з договором, укладеним між приватним нотаріусом та адміністратором.Переглядів: 2930
Поширень: 0