Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, що наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 568 затверджена форма довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) та Порядок оформлення і видачі цієї довідки. Наказ зареєстрований в Мін’юсті 10.07.2017 р. за № 839/30707.

Звертаємо увагу, що Довідка відповідно до затвердженого Порядку видається безоплатно на підставі поданої декларації про майновий стан і доходи та за умови подання заяви про видачу такої Довідки.

Нагадаємо, що заява та податкова декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку. Окрім того, в заяві обов’язково зазначаються посилання на відповідний пункт Податкового кодексу, яким передбачено видачу довідки органами ДФС, та найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) вона має надаватися.

Заяву про видачу довідки за вибором платника податку може бути подано засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та ЕЦП.

Додамо, що Довідка видається контролюючими органами за місцем податкового обліку платника у паперовому вигляді та/або у електронній формі. Для осіб, які звертаються відповідно до п.179.12 ПКУ, термін видачі складає 10 календарних днів з дати отримання заяви, а для громадян - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, та які звернулися відповідно до п. 179.3 ПКУ, - протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації та сплати належної суми податку. Щодо декларації для отримання Довідки для останньої категорії платників, її потрібно подати до органів ДФС не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Інформація про повноту сплати або про відсутність податкових зобов'язань за даними поданої податкової декларації зазначається у Довідці станом на момент її формування.

Для резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу.

Щодо самої Довідки, варто звернути увагу, що на відміну від попередньої форми, нова Довідка містить стрічки щодо доходів, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу та загальну суму податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору до сплати, які визначає сам платник у поданій ним декларації.

Довідково повідомляємо, що нова форма Довідки та Порядок її оформлення та видачі діють з 28 липня поточного року (з моменту їх офіційного опублікування),  а попередній наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12. 2013 року № 795 "Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку) та Порядку її заповнення" втратив чинність.Переглядів: 1752
Поширень: 0