12:08:02
ГЕРАЩЕНКО І.В.
Ірина Геращенко, фракція "УДАР Віталія Кличка".
Шановні виборці, 2013 рік дійсно може стати вирішальним у питанні зовнішнього вибору і зовнішнього вектору України.
І для цього сьогодні є всі підстави говорити, що європейська інтеграція – це та об\'єднуюча ідея, яка об\'єднує сьогодні більше половини українців. Тому що дійсно Європейський Союз – це сьогодні не лише високі економічні, соціальні стандарти попри ту економічну кризу, яка є в Європейському Союзі.
Це, в першу чергу цінності, це демократія, це шанс для українського парламенту стати парламентом. А не залишатися ганебною Верховною Радою, яка сьогодні не є ще парламентом. Тому що цінності – це представлення інтересів своїх виборців, це повага до опозиції, це вміння голосувати сам за себе, це коли спікер є спікером усього українського парламенту, а не одного приміщення на Банковій.
Я хочу сказати, шановні колеги з більшості, що сьогодні ми щиро хочемо продемонструвати вам те, що опозиція дуже зацікавлена у тому, щоби саміт "Україна – ЄС", який відбудеться у лютому, був продуктивним і вдалим для України, а не лише формальністю. І тому хто, як не, дійсно, Партія регіонів сьогодні мають підтримати цю угоду, яка створить передумови для вдалого, успішного проведення саміту "Україна – ЄС".
Ми проти того, щоби Україна асоціювалася сьогодні з вибірковим правосуддям, з арештами лідерів опозиції – Тимошенко і Луценка, з порушенням прав людини. Тому ми вважаємо, що сьогодні дійсно Угода про асоціацію, угода України про підтримку, угода Верховної Ради, вибачте, будь ласка, Заява Верховної Ради про підтримку Угоди про асоціацію і євроінтеграцію має бути підтримана всім парламентом. Це буде відповіддю нашим з вами виборцям, які підтримують цю ідею. Для партії "УДАР" євроінтеграція є засадничою засадою.
Я хочу сказати, що попри те, що наша партія, наша фракція підготувала свою угоду, свою заяву відповідну, ми підтримаємо рішення Комітету євроінтеграції, щоби сьогодні сесійна зала проголосувала спільну заяву, якою ми засвідчимо, що ми…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте закінчити. Включіть мікрофон. Прошу, прошу. Включили, Ірино Володимирівно.

ГЕРАЩЕНКО І.В. «Ви знаєте, шановні колеги, просто я розумію, що в нашому залі сесійному зібралися не випускники "інституту благородних дівиць і суворівського корпусу", але те, що відбувається в Партії регіонів, те, що дозволяють собі чоловіки з цієї партії, це більше схоже на те, що тут зібралися ті, для кого кумир поручик Ржевский. Сидять вони в першому ряду, ці люди не дуже схожі, звичайно, на політиків і депутатів. І я вважаю, що регламентний комітет має розглянути поведінку цих людей, які дозволяють собі з першого ряду коментувати виступи колеги від опозиції, жінки, такими словами, знаєте, які не чуєш іноді в подворотні. Закінчуючи, я хочу сказати, що… Я таких слів не повторюю, нехай ними вони спілкуються в своїй клоаці, там, де вони живуть.

Із стенограми видно, що виступаюча не розрахувала відведений для виступу час і не закінчила думку. Головуючий, як правило, дає команду операторам включити мікрофон виступаючим, і ця процедура займає 5-8 секунд. Саме в цей момент Григорій Миколайович запитав пані Геращенко: «Себе Ви вважаєте парламентарем ганебної Верховної Ради чи Ви вже євродепутатка?».

Чому слова, які Калетнік Г.М. цитував із виступу пані Геращенко, викликали у неї такий потік спогадів щодо «інституту благородних дівиць», «поручика Ржевського» і спілкування «в клоаці»? Залишається незрозумілим.

Кожен народ вважає себе, свою країну, свою націю найкращими, і пропагує це всередині та за межами своєї країни. Мабуть, і нам потрібно навчитись говорити конкретними справами, що ти зробив для своїх людей, для своєї країни корисного, а не використовувати свій високий статус для паплюження, приниження і дескридитації своєї держави та її інститутів.

«Ганебними можуть бути вчинки окремих посадовців, окремих людей, але держава ганебною бути не може, як і її єдиний законодавчий орган. Мені дивно. І самому хотілось, взявши стенограму, поспілкуватись з І. Геращенко і Ваталієм Кличком, який до мене підходив, але, на жаль, через декілька хвилин, у пані Ірини закінчився час, який вона, мабуть, могла присвятити роботі в сесійній залі і вона покинула пленарне засідання», - сказав Григорій Миколайович коментуючи дану ситуацію.

Григорій Калетнік не виявив бажання коментувати вигаданих слів, які розповсюджує від його імені Геращенко І.В., яких він не говорив. Проте, на його думку, таке приниження парламенту перед мільйонами громадян, клеймування його на міжнародній арені, приниження України не припустиме та не достойне народного депутата України.


Переглядів: 5989
Поширень: 0