Ініціатором перейменування стало "Подiльське екологiчне товариство", повідомляє УНІАН з посиланням на тижневик "Поділля".

"У селах й дотепер багато людей називають річку Богом. Дарма, що офіційно ця назва вже давно не вживається. Ми хочемо відновити історичну справедливість, адже Бугом річка стала через звичайну неуважнiсть", - розповів представник організації, керівник проекту "З Бугом у серцi" Руслан Бiлик.

Він нагадав, що зміна історичної назви річки Бог на Південний Буг сталася 1814 року. Тоді російський геолог Володимир Ласкарєв, який досліджував територію Правобережної України, звернув увагу на існування двох річок з однаковою назвою - Буг.

"Хоча насправді західну річку називали Буг, а південну - Бог. Але чомусь вони російському вченому видалися однаковими. От тоді й було прийнято рішення перейменувати річки у Західний Буг та Південний Буг. Про це свідчать записи в архівних документах", - додав Бiлик.

Екологи сподіваються, що їх підтримає громадськість та місцева влада. Найближчим часом питання перейменування річки подадуть на розгляд топонімічної комісії при Кабміні.Переглядів: 4251
Поширень: 0