Детальніше про проект читайте у новині: "У Вінниці розпочне діяти Програма міських перетворень «Свято генерацій»"

 

СВЯТО ГЕНЕРАЦІЙ / ПРОГРАМА МІСЬКИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
www.biggggidea.com

ЗА ПІДТРИМКИ: USAID, Uniter, Pact

ВІННИЦЯ
7 - 12 листопада

Організатор: Інститут розвитку міст, Подільська громада
Куратор: Лабораторія актуальної творчості
Під патронатом Вінницької міської ради

Формація Garage Gang Kollektiv запускає п’ятирічну програму розвитку українських міст СВЯТО ГЕНЕРАЦІЙ. Кожного року п’ять українських міст з п’яти регіонів (Центр/Північ, Південь, Захід, Схід, АРК) беруть участь у програмі. СВЯТО ГЕНЕРАЦІЙ – це програма інноваційних навчальних проектів, творчих практик, продукування та розробки ідей щодо модернізації міста. Тема 2010-2011: Творче місто – простір взаємодії.

В рамках проекту СГ формація Garage Gang Kollektiv та друзі відправляться у 36-денний тур містами України на Мобільному комунікаційному центрі FURA KULTURA – подорожуючій лабораторії, що буде діяти як дослідницька студія, точка wi-fi доступу, місце для зустрічі, студія звукозапису, бібліотека, арт-галерея, кафе, поетичний куток. У програмі – відкриті сніданки та обіди, ранкові зарядки, творчі бесіди, вечірні кінотеатри, художні інтервенції. Як територія, що нікому не належить, FURA KULTURA оселиться в публічному просторі та забезпечить нейтральне поле для обговорень і дискусій на місцевому й національному рівні.

ТУР ПРОЕКТУ СВЯТО ГЕНЕРАЦІЙ
Ужгород (10/10 - 15/10)
Донецьк (17/10 - 22/10)
Херсон (23/10 - 29/10)
Сімферополь (1/11 - 5/11)
В і н н и ц я (7/11 - 12/11)

ПРАКТИКИ ДОСЛІДЖЕННЯ
КАРТА ТВОГО МІСТА
Розмальовування бланків карт міста жителями міста з різних сфер – громадські організації, творчі осередки та особистості (архітектори, художники), представники місцевої влади, локального бізнесу та медіа. Жителі міста маркуватимуть на карті Публічний Простір та свої уподобання.
РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ БІЛЯ ЦЕНТРУ FURA KULTURA

ТОПОГРАФІЧНА АЕРО-ФОТОЗЙОМКА МІСЦЕВОСТІ
Публічні Простори міста будуть сфотографовані з повітря за допомогою надувної кулі, мотузки та цифрової камери, на основі матеріалів будуть розроблені топографічні карти міста. Серії таких фотографій, які будуть накладені одна на одну у формі локалізованих карт з високою якістю зображення, будуть розміщені на www.biggggidea.com для вільного доступу. Фотографії з неба дозволять краще зрозуміти міський дизайн. Такі карти матимуть набагато більше наближення, як те, що може запропонувати Google Maps & Google Earth.

ЩОДНЯ У СКВЕРІ ВУЛ. КОЗИЦЬКОГО (БІЛЯ БАШТИ)
9-00 Ранкова зарядка
9-30 Відкритии сніданок
9-30/12-30 Відкрита бібліотека “Трансформація міста”
14-30 Відкритии обід
15-30 Музична година
16-00/18-00 Вивчення суспільної думки на тему «Громадське бачення якісного культурного розвитку Вінниці як європейського міста» (публічний «мозковий штурм» з метою створення документу – суспільної рекомендації з визначеної теми для виконавчої влади міста. Опитування громадян буде знято на камеру, змонтовано у відеоролик «Громадське бачення» й презентовано 12 листопада 2010 року).
_______________________________

7 ЛИСТОПАДА НЕДІЛЯ

8-00 Встановлення мобільного комунікаційного центру Fura Kultura.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

12-00 Інтерактивна інсталяція в міському просторі «Троянський Пегас» (перша фаза).
Олександр Никитюк, Володимир Нойс
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

17-00 Творча організація «Лірики+» з літературним проектом «Non – stop online» (урбаністична поезія, музика, відео, перформанс). В межах проекту Анатолій Секретарьов, Ліля Єгурнова, Володимир Петров, Андрій Стебелєв, Олександр Філін виступлять з імпровізованою дискусією "Вулицями Вінниці" про легендарних людей міста, таких як академік Бункере, кобзар Перелюк, художники Коренєва, Брилінг, Альтман, полковник Пістолькорсе, поети Свідзинський, Прилипко, Аптєкман, ахматознавець Смолякова. Також буде представлена серія фотографій Олега Усатюка.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

19-00 Вуличний перформанс «ПРОБУДЖЕННЯ МІСТА». Григораш&Капуста.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura
________________________________

8 ЛИСТОПАДА ПОНЕДІЛОК

11-00 ПРЕС-ЛАНЧ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ СВЯТО ГЕНЕРАЦІЙ
Garage Gang Kollektiv, ініціатори 5-річної програми міських перетворень СВЯТО ГЕНЕРАЦІЙ, представлять елементи та атрибути проекту: міську скульптуру ГОЛОС ВУЛИЦЬ, мобільний комунікаційний центр FURA KULTURA. Обговорення з представниками медіа процесу взаємодії у ході формування ідентичності Вінницької області.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

14-30 «Мапа мрії», інтерактивна інсталяція мапи світу з можливістю позначити власну мрію, відвідати ту чи іншу країну й визначити мету подорожі.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura, у фонтані

15-30 «Острів ЖЖ», комунікаційна точка зустрічі вінницькіх блогерів, виставка однієї картини присвяченої темі соціальних мереж в інтернеті, тематична дискусія.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

18-00 ЛЕКЦІЯ «ІНТЕРКУЛЬТУРНІ МІСТА». Олександр Буценко (“Демократія через культуру”), Аня Мигаль, Ірина Соловей (Garage Gang Kollektiv). Культурне розмаїття суспільства і його потенціал для реалізації стратегії творчого міста. Взаємодія в багатокультурному середовищі заради інновацій в умовах економіки знань передбачає конкретні кроки в напрямку інтеграції, яким є створення просторів для міжкультурної солідарності. Які інші кроки реалізації творчого потенціалу міста?
бібліотека ім.Тімірязєва, вул. Соборна, актова зала, 3 поверх

19-00 Вуличний кіно клуб
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura.
____________________________________

9 ЛИСТОПАДА ВІВТОРОК

12-00 Інтерактивна інсталяція у міському просторі «Троянський Пегас» (друга фаза). Олександр Никитюк, Володимир Нойс.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

16-00 Театральна програма, театр ВНМУ "Сьоме Небо" (І. Франко "Зів’яле листя"). бібліотека ім.Тімірязєва, вул. Соборна, актова зала, 3 поверх

18-00 Лекція «Міська скульптура: альтернативні туристичні маршрути»
Костя Скретуцький, архітектор
бібліотека ім.Тімірязєва, вул. Соборна, актова зала, 3 поверх

21-00 Вуличний кіно клуб
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura.
____________________________________

10 ЛИСТОПАДА СЕРЕДА

15-00 Лекція-дискусія “Як книжковий магазин може перетворитись на потужний канал для спілкування у середовищі дієвих людей?”. Промовець – Олена Дворецька. Книгарня Є – це бізнес з культурною місією в українських містах, на сьогоднішній день ця мережа відома відкритістю і добрими стосунками з громадськими організаціями, проведенням художніх майстер-класів, розміщенням у своїх залах творчих подій і, звичайно, зустрічами з актуальними авторами.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

17-00 Візуальний перформанс «Призма», арт-гурт «АНА».
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

18-00 Лекція «Взаємодія як передумова конкурентоздатності»
Володимир Воробей, PPV Knowledge Networks
актова зала Художнього музею, вул. Соборна, 21

20-00 Відеоарт проект «…дещо про ангелів»
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

____________________________________

11 ЛИСТОПАДА ЧЕТВЕР

12-00 Інтерактивна інсталяція в міському просторі «Троянський Пегас» (третя фаза, інтерактивна). Олександр Никитюк, Володимир Нойс.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

17-00 Стріт арт-проект «Культурна окупація»
вулиці міста

18-00 Лекція «НеШкола: діти творчо змінюють світ»
Філіп Пішик, Bluemoloko.
актова зала Художнього музею, вул. Соборна, 21

21-00 Вуличний кіно клуб
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

____________________________________

12 ЛИСТОПАДА П’ЯТНИЦЯ

14-30 Круглий стіл «Maximum Zoom» (тема «Культурний розвиток Вінниці, як європейського міста», відео звіт по тематичним опитуванням + обговорення). За участю керівництва міста, журналістів, представників громадських організацій та творчих спілок.
зал засідань Вінницької міської ради.

18-00 SUNDAY БОРЩ – дружня трапеза, яка функціонує у вигляді процесу фінансування грантів, призначених для підтримки незалежних ідей та ініціатив. Розмір грантів формується залежно від кількості проданих запрошень на БОРЩ. Присутні гості будуть голосувати за ідеї, представлені в «меню» події. Автору ідеї, яка зібрала більшість голосів, буде вручено грант на подальшу розробку задуму.
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura

20-00 Виступ молодіжного театру «Гвоздь», театральна імпровізація у форматі «Work&Play».
сквер вул. Козицького, біля Fura Kultura