Бурса, Туреччина

Бурса
(раніше відома як Бруса, Прусса) - одне з найбільших міст Туреччини, четверте за величиною у країні після Стамбулу, Анкари та Ізміру. Розташована на північно-західних схилах гори Улудаг, яку в давнину звали Мізійським Олимпом, Бурса потопає в густій зелені лісів та фруктових садів.

За даними перепису 2000 року населення міста досягло 1194687 чоловік. До самого початку 20 сторіччя домінувала грецька назва Прусса, турецькою місто також відомо як Єшиль Бурса, чи «зелена Бурса».

Бурса, Туреччина

До 1326 року місто належало Візантійській імперії, з 1326 - у складі Османської імперії, а потім Туреччини. У 1326-1365 - третя столиця молодої Османської держави. Під час другої грецько-турецької війни 1919-1922 місто було окуповане грецькими військами, повернуте Туреччині у кінці 1922 року.

Бурса, Туреччина

Головними визначними місцями Бурси є гірськолижні курорти на горі Улудаг, Зелена мечеть, а також зелені сквери та сади, розсіяні по всьому місту.

Бурса, Туреччина

Бурса - єдине місто у світі, в якому менш ніж за п\'ятнадцять хвилин можна побачити всі чотири пори року. Це місто порівнюють зі смарагдом, називаючи його «зелена Бурса». Він відомий на весь світ гробницями, мечетями та гарячими сірчаними джерелами. Бурса - батьківщина славетного шовку найвищої якості.

Місто Бурса також відоме своїми ринками та лазнями. Найвідоміші ринки - це Ринок шовківників та Критий ринок, розташований у Бедестені. Найкращі турецькі лазні знаходяться у районі Чекердеш.

Офіційний сайт міста Бурса: www.bursa-bld.gov.tr