Липецьк, Росія

Липецьк
- столиця Липецької області, великий адміністративний, промисловий та культурний центр з населенням більш ніж півмільйона чоловік. Розташований у європейській частині Росії у 450 кілометрах на південь від Москви, має площу 282 кв.км.

Липецьк виник як робітниче поселення у 1703 році, коли за наказом російського імператора Петра І на річці Липовці розпочалося будівництво залізних заводів. З цієї дати ведеться відлік існування міста, якому через 76 років інша імператриця Катерина ІІ надала статус повітового. Ровесник Санкт-Петербургу, у 2003 Липецьк відзначив 300-річний ювілей.

Липецьк, Росія

Липецьк з цілковитою підставою називають містом металургів. Він народився та виріс саме завдяки розвитку в місцевості чорної металургії. Однак з кінця 18 століття місто стає відомим ще й як унікальний курорт з цілющими грязями та мінеральною водою.

У кінці 19 століття у місті почали з\'являтись об\'єкти промислового та господарського призначення: перші пічки Сокольського металургійного заводу, гідроелектростанція, водогін, телефонна станція, земська лікарня.

Липецьк, Росія

20 століття стало вирішальним для розвитку економіки Липецька. У листопаді 1934 року перший чавун дала домна нинішнього ключового підприємства - Новолипецького металургійного комбінату. В роки Великої Вітчизняної війни у короткі терміни було завершене будівництво тракторного заводу.

Новий імпульс у своєму розвитку місто отримало в 1954 році, ставши адміністративним центром знову створеної Липецької області.

Липецьк, Росія

Сьогодні Липецьк відомий у Росії та за кордоном як великий виробник сталі та прокату, білої техніки, соків та мінеральної води, як центр підготовки асів російської авіації.

Створений у місті сприятливий інвестиційний клімат сприяє розвитку міжнародного партнерства. Декілька років тому італійська корпорація «Мерлоні» придбала липецький завод холодильників «Стинол», а у квітні 2004 року з конвеєра знову відбудованого цією фірмою підприємства зійшла перша пральна машина «Індезит».

Липецьк, Росія

Липецьк - сучасне місто, яке динамічно розвивається. Потужний потенціал, основу якого складають чорна металургія, електроенергетика, машинобудування, виробництво будівельних матеріалів, харчова та переробна промисловість, вигідно відрізняє його від інших регіональних столиць, забезпечує економічну та соціальну стабільність.

Офіційний сайт міста Липецька: www.lipetskcity.ru