Рибниця, Молдова

Рибниця
- місто в Молдові на лівому березі річки Дністер у 100 км. від Кишинева і Тирасполя. Центр Рибницького району, який входить до складу невизнаної Придністровської Молдавської Республіки.

Перші відомості про поселення на території міста відносяться до першої половини 15 сторіччя. Перші згадки про Рибницю містяться в документах 1628 року. Цей населений пункт входив до складу Польського королівства.

Рибниця, Молдова

У 1793 році у результаті другого розділу Речі Посполитої ця територія була передана Росії, а з 1797 року до Жовтневої революції Рибниця входила до складу Молокиської волості Балтського повіту Подільської губернії. У 1924 році Рибниця стала селищем міського типу та районним центром Молдавської АРСР. У 1938 році Рибниця набуває статусу міста. Станом на 2005 рік населення міста складало 67,3 тис. чол.

Рибниця має вигідне транспортно-географічне становище. Місто розташоване на лівому березі Дністра та відділене від ріки бетонною дамбою.

Рибниця, Молдова

Рибниця - великий виробничий та промисловий центр. У місті працюють 408 підприємств. Тут розташований найстаріший у Молдові цукровий завод, спиртозавод, металургійний та цементно-шиферний комбінати, завод відцентрових насосів. Після будівництва водоймища та затоплення нижньої частини міста центр був перепланований, і зараз будівлі міста є переважно багатоповерховими. Діє пристань та залізнична станція. Біля водоймища з 1955 року розташована зона відпочинку.

Молдавський металургійний завод введений у дію в 1985 році, нині він випускає 2 мільйони тон сталі та прокату на рік. Завод нагороджений Діамантовою та Золотою Зірками за якість продукції.

У сфері освіти функціонують 12 шкіл, 2 ПТУ та 3 вищих навчальних заклади, в тому числі: філія Придністровського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, філія Північно-Західного Петербурзького заочного університету та Консультаційний пункт Тираспольської філії Московської академії економіки та права.

Рибниця, Молдова

У 1975 році був зведений Меморіал воїнської слави висотою 24 метри (автор проекту В. Меднек).

Головною теперішньою визначною пам\'яткою міста став Михайло-Архангельський Собор - найбільший у Молдові, він будувався 15 років та відкритий 21 листопада 2006 року. Окрім самого Михайло-Архангельського Собору, здатного одночасно вмістити біля 2 тисяч парафіян, на території храмового комплексу буде збудований великий, на 3 поверхи, парафіяльний будинок, де розмістяться бібліотека, їдальня, парафіяльна школа та житло настоятеля.

Інші туристичні визначні місця: ущелина Калаур у Рашкові, природний заповідник та Троїцький монастир у Сахарні, Успенський скельний монастир у Ципові (12-14 ст.)

Сайт міста Рибниця: rybnitsa.biz