Перед початком навчального року школярі та вчителі мають пройти медогляд

На початку нового навчального року батьки школярів мають надати до закладу освіти медичну довідку своїх дітей форми 086-1/о. Пройти профогляд мають і  вчителі. Алгоритми проведення медичного обстеження перед новим навчальним роком для усіх учасників учбового процесу не змінились.  Про це розповів сьогодні міський голова Сергій Моргунов під час онлайн-брифінгу.

«Діти перед початком нового навчального року завжди проходять медичний огляд. І цей рік не виняток. Це було озвучено нещодавно на брифінгу Міністра охорони здоров'я України Максима Степанова. Алгоритм такий: для того, щоб пройти медичний огляд, потрібно звернутися до сімейного лікаря або педіатра, з яким підписана декларація. Огляд відбувається за попереднім записом. Обстеження на COVID-19 не потрібні. Але батьки та діти під час візиту в лікарню повинні дотримуватись усіх протиепідемічних заходів», – зазначив Сергій Моргунов.

Загалом при оформленні довідки форми 086-1/о не потрібний огляд всіх вузьких фахівців, а тільки тих, у яких дитина знаходиться на обліку з приводу патології, або при виявлення патології. У такому випадку сімейний лікар оформляє електронне направлення до потрібних спеціалістів. Прийом пацієнтів вузькими фахівцями амбулаторно-діагностичного відділення Центру матері та дитини проводиться за попереднім записом, який проводить сімейний лікар або самостійно батьки дитини по телефону.

Також міський голова розповів, що відновлення роботи дитячих садків відбудеться за умови покращення епідситуації у місті, як це передбачено Урядом. «Відповідне рішення приймає обласна комісія з надзвичайних ситуацій і підтверджується міською комісією. Під час прийому дітей у садки, які поновили роботу, необхідно надати довідку від сімейного лікаря про епідоточення та копію карти щеплення (форма 0/63). Довідку від лікаря можна отримати в електронному вигляді. Але сьогоднішня динаміка захворюваності на  COVID-19, коли є 82 випадки захворювання за тиждень, при нормі не більше 30, не дає нам поки що можливості додатково відкривати дитячі садки», – зазначив міський голова.

Алгоритм проходження медогляду вчителям перед початком нового навчального року  не зміниться. У бюджеті громади передбачені видатки у сумі майже 244 тис. грн на проведення зокрема, бакдослідження.Переглядів: 4989
Поширень: 8