Стратегія 3.0: обговорили, як інститути громадського суспільства та аналітичні центри впливають на розвиток міста

31 липня відбулись чергові експертні обговорення у рамках розробки проєкту Стратегії Вінницької міської ОТГ до 2030 року. Тема сьогоднішньої зустрічі: «Роль інститутів громадянського суспільства та аналітичних центрів у розвитку міста».

«В мене є відчуття, що у Вінниці надзвичайно великий потенціал громадянського суспільства. Нас багато, ми є ефективними в різних сферах. Ми маємо мережу ГО «Місто змістів». Це теж є знаком, що ми вміємо об’єднуватися. Можливо ми ще не настільки налагодити схему, як нам працювати та розвиватися разом, але ми точно до цього дійдемо. Нам не вистачає регіональних аналітичних центрів, щоб ми ґрунтовніше підходили до організації різних проєктів»,  - зауважила модератор заходу  Олена Данілова.

Варто відзначити, що у Вінниці уже не перший рік проводиться конкурс соціально-культурних проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства. Як зазначила начальник відділу інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості Наталія Малецька міська рада підтримує ГО і сприяє їхньому розвитку. 

Роль інститутів громадянського суспільства є однією з ключових секторів розвитку суспільства.  Яка функція ІГС та чи виконують вони взяті на себе обов’язки, розповів менеджер спільноти Фонду родини Богдана Гаврилишина, голова Братства спудеїв Острозької академії Богдан Михальчук.  Він розповів про роботу фонду та зазначив, що йому приємно долучитися до розробки Стратегії Вінниці 2030. 

Ще однією спікеркою стала керівниця напрямку «Розвиток культури філантропії» ІСАР Єднання, кураторка Школи фондів громад Ольга Нікольська. Вона розповіла про успішні кейси співпраці громадських організацій та органів місцевого самоврядування США та ЄС. Ольга Нікольська зазначила, що важливо покращувати діалог між владою та громадою. 

«Вінниця одне з найкращих міст України по співпраці з громадянським суспільством. Ми дякуємо, що міська влада прислухається до громад. Вінницька влада не цурається того, щоб віддати виконання соціальних послуг громадам», - додала Ольга Нікольська

Підсумовуючи онлайн-зустріч модераторка Олена Данілова зазначила: «Влада та громада мають працювати спільно. Адже тільки така співпраця здатна дати гарний результат будь-якого проєкту». Переглядів: 2313
Поширень: 0