Стратегія 3.0: у Вінниці обговорили цифрові трансформації, які можуть змінити життя громад

У Вінниці продовжується серія онлайн-зустрічей з фахівцями різних сфер та активними громадянами щодо розробки проєкту Стратегії Вінницької міської ОТГ до 2030 року. Сьогодні продовжили обговорювали тему «Цифрова трансформація: сталий розвиток громади». Подія відбулась в режимі ZOOM-конференції. На ній в окремих групах обговорювали питання цифрової грамотності та підвищення ряду компетенцій громадян для ефективного використання існуючих електронних сервісів та послуг не тільки у Вінниці, а й на територіях, які об’єднаються з містом.

Стратегія розвитку Вінницької міської ОТГ до 2030 року має включати в себе пріоритети розвитку на наступні 10 років не лише Вінниці, а й сусідніх сіл, які відповідно до Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 травня 2020 р. № 512-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Вінницької області» мають увійти до Вінницької об’єднаної територіально громади.

«Це достатньо складна і дискусійна тема. Цифрова трансформація прискорює наші процеси, це те, що дає нам можливість змінитися. Коли ми говоримо про місто, то це дуже конкретні речі: безготівковий розрахунок, використання інтернету у школах. Сьогодні Вінниця не може просто інвестувати в муніципальні сервіси, а має інвестувати в основу і базу цифрової економіки», – зазначив модератор заходу Олег Левченко.

Ексголова Держагентства з питань е-урядування Олександр Риженко зазначив, що усі напрацювання буде видно в Стратегії Вінниці до 2030. Але це має бути колективне рішення, яке буде зафіксоване і виконуватиметься.

«Цифризація зачіпає усі сфери, і одна із найважливіших – це освіта. Без неї ми не зробимо ніяких змін, бо впроваджуючи якісь нові технології, трансформуючи сфери, в першу чергу повинні трансформуватися люди. Потрібно бути готовими до тих змін, які впроваджуються.  Людям потрібно забезпечувати доступ до мережі, сервісів, які надає міська рада і вже маючи підготовлених людей ми зможемо якісно запроваджувати сервіси.  Інновації не впроваджуються в один день, і ми маємо чітко для себе розуміти, якщо у нас є стратегія «Вінниця 3.0», то в який рік і які речі мають впроваджуватися. У нас в місті велика ІТ-спільнота, і її потрібно залучати до процесів, вони можуть бути першими користувачами тих сервісів, які впроваджуються. Варто зазначити, що цифрові трансформації – наскрізні і торкаються усіх сфер», - зазначив Олександр Риженко

Учасники онлайн-заходу після короткого обговорення були поділені на групи, і подальшу роботу продовжили в них, генеруючи ідеї, які будуть стимулювати цифровий розвиток об’єднаної громади.  Переглядів: 2467
Поширень: 0