На площі Гагаріна наступного тижня розпочнеться реорганізація дорожнього руху

Наступного тижня у Вінниці на перехресті вулиць Пирогова – Соборна – Хмельницьке шосе (площа Гагаріна) розпочнуть роботи по будівництву світлофорного об’єкту. Роботи, які суттєво заважатимуть руху транспорту планується виконувати вночі та у часи з найменшою інтенсивністю.

Площа Гагаріна – важливий транспортний вузол міста, через який проходить переважна більшість маршрутів громадського транспорту і який має досить високу аварійність.

Попри значну інтенсивність руху транспортних засобів, високу концентрацію та частоту руху усіх видів міського громадського транспорту, значну ширину проїзної частини на підходах і трамвайну розв’язку в усіх напрямках - перехрестя є нерегульованим.

За останні роки значно підвищилась аварійність на площі. За 2017 рік на перехресті сталося 6 ДТП з постраждалими, за 2018 рік – 8 ДТП з постраждалими та 13 без постраждалих, а 2019 року – 13 ДТП з постраждалими. Площа Гагаріна визначена у 2019 році Управлінням патрульної поліції як місце концентрації ДТП.

Для покращення ситуації на перехресті урбаністи компанія UCG. Urban Consulting Group з м. Івано-Франківськ (ТзОВ «Урбан Прогрес»), спільно з архітекторами Агенції просторового розвитку м.Вінниці розробили проект, який передбачає деякі зміни для усіх учасників дорожнього руху. 

«Проектом передбачається облаштування світлофорного об’єкту на перехресті з безконфліктним регулюванням потоків, зокрема для проїзду трамваїв, зміщення існуючих пішохідних переходів через Хмельницьке шосе та вул. Пирогова в межі перехрестя, облаштування додаткових пішохідних переходів з боку вул. Соборної та посередині до входу в парк із проходженням через облаштований напрямний острівець.   Також відповідно до нової схеми ОДР будуть встановлені нові дорожні знаки та нанесена нова дорожньої розмітки, що повинно суттєво підвищити безпеку руху на площі». - зазначив  в.о директора Вінницького КП "СМЕД ОДР"  Сергій Чернов

Кілька місяців нова система руху працюватиме у тестовому режимі. Переглядів: 2015
Поширень: 0