Уряд України замінив «пакунок малюка» на грошову допомогу та визначив механізм її нарахування

Кабінет Міністрів України затвердив порядок та умови, які визначають механізм реалізації пілотного проєкту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020 – 2021 роках. 

Відповідною постановою №744 передбачається перерахування грошової компенсації у розмірі 5 тис. грн на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, який відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”.

Уряд України замінив «пакунок малюка» на грошову допомогу та визначив механізм її нарахування

Для призначення одноразової натуральної допомоги батькам, в яких народилися діти у 2020 році і які не отримали самого «пакунку малюка», потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за наступними документами: 

  • заяву у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
  • копію свідоцтва про народження дитини; 
  • копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків 
  • довідку з пологового будинку про неотримання пакунку малюка під час виписки (якщо батьки вже надали довідку з пологового будинку до Департаменту соціальної політики така довідка повторно не надається).

Заяву із зазначеними документами до управління можна надіслати в електронному вигляді, через АТ «Укрпошта» або звернутись особисто одному з батьків дитини в територіальний Прозорий офіс.

Уряд України замінив «пакунок малюка» на грошову допомогу та визначив механізм її нарахування

«Одноразова допомога надається на кожну народжену дитину для придбання дитячих товарів: засобів догляду та гігієни, одягу, взуття, дитячого харчування, іграшок, посуду, текстилю для дітей та товарів для породіллі при умові, якщо звернення за нею надійде не пізніше 12 місяців з дня народження дитини», – розповіла директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Виплата допомоги буде проводитися у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача. Використати кошти можна буде на придбання зазначених товарів у закладах торгівлі, які внесені до реєстру учасників пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»» який розміщений на сайті Мінсоцполітики.

Якщо отримувач протягом року не використав кошти на придбання визначених товарів банк самостійно поверне кошти на рахунок Мінсоцполітики.

Додаткову інформацію  можна отримати  в телефонному режимі за номерами:  50-82-84 (департамент соціальної політики), 59-90-45, 50-83-92 (УСЗН Правобережне), 50-86-26, 50-86-77 (УСЗН Лівобережне) та в режимі онлайн-спілкування в реальному часі зі спеціалістом департаменту соціальної політики за посиланнямПереглядів: 3862
Поширень: 2