Розпочато громадське обговорення Інтеркультурної стратегії Вінниці

Вінничан та гостей міста запрошують вносити свої пропозиції та зауваження  до Проєкту Інтеркультурної стратегії м. Вінниці. Громадське обговорення документу триватиме до 19 жовтня. Ознайомитися з проєктом Інтеркультурної Стратегії міста Вінниці можна за посиланням

Підготовка Проєкту Інтеркультурної стратегії (ІС) м. Вінниці розпочалася з листопада 2018 року і відбувалася відповідно до методології, запропонованої Радою Європи, та рекомендацій Проєкту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».  

Процес розробки ІС відбувався за експертної підтримки радниці РЄ в рамках Програми «Інтеркультурні міста», національної координаторки мережі інтеркультурних міст в Україні Ксенії Хованової-Рубікондо, незалежного консультанта Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» Юрія Войціцького та фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 

Координацію роботи, забезпечення інформаційним та технічним супроводом розробки Інтеркультурної стратегії, підготовку тексту стратегії та редакційні роботи здійснювали представники відділу розвитку міжнародної співпраці КП «Інститут розвитку міст». 

До розробки стратегічного документу долучилися громадські організації міста, активні мешканці та представники профільних департаментів ВМР. Розроблена разом із громадою, Стратегія спрямовується на покращення стандартів життя, зміцнення місцевої демократії, виховання суспільно активних громадян, активізації діяльності національних спільнот та підтримки ВПО. А також – посилення інтеграції іноземних гостей у місті, дружньому до кожного, підвищення спроможності влади і громадськості протидіяти випадкам ксенофобії, дискримінації та мови ненависті. 

Стратегія має за мету розвиток інтеркультурної моделі міста, що сприяє міжкультурній інтеграції, вивченню впливу етнокультурного розмаїття та міграції на місто.

Вінниця у 2030 році згідно з візією, визначеної в Інтеркультурній стратегії, є інтеркультурним центром Східного Поділля, який єднає усіх мешканців та гостей міста різного походження; втілює модель інтеркультурної інтеграції; усвідомлює переваги етнокультурного різноманіття та сприймає його як джерело інновацій та розвитку.

З метою залучення громадськості до розробки Інтеркультурної стратегії м. Вінниці 17 вересня розпочинається громадське обговорення документу, яке триватиме до 19 жовтня. Ознайомитися з проєктом Інтеркультурної Стратегії міста Вінниці можна за посиланням

Всіх охочих запрошують надсилати зауваження та пропозиції у письмовій формі в КП «Інститут розвитку міст» (вул. Соборна, 59, каб. 234, тел. 59-51-12), або за допомогою електронної пошти: [email protected] до 19 жовтня 2020 року включно. У повідомленнях, будь ласка, вказуйте прізвища, імена, по-батькові, місце проживання та ставте особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не будуть розглядатися. Переглядів: 2208
Поширень: 0