У Вінниці затвердили нову Програму розвитку підприємництва

Сьогодні на виконкомі міської ради затвердили Програму розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки. У документі йдеться про промоцію місцевого бізнесу, популяризацію культури підприємництва, розвиток бізнес-компетенцій, покращення бізнес-клімату. Очікується збільшення кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва (МСП), створення нових об’єктів інфраструктури підтримки бізнесу, вихід вінницьких підприємців на нові ринки та збільшення обсягів експорту товарів та послуг МСП.

«Програма розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки» є документом, що розроблений завдяки синергії бізнес-спільноти міста, експертів міжнародного рівня та спеціалістів місцевого самоврядування задля досягнення нового рівня співпраці з бізнесом, посилення його конкурентоспроможності не тільки на території міста, але й за кордоном. Крім того, цей документ розроблено спільно з експертами українсько-канадського проекту «ПРОМІС: Партнерство для розвитку міст». Підхід до реалізації Програми цілком відповідає Концепції інтегрованого розвитку м. Вінниці до 2030 року.

Мета та стратегічні цілі нової Програми

Програма має на меті розбудову екосистеми розвитку підприємництва у Вінницькій міській територіальній громаді для забезпечення конкурентоспроможності місцевих МСП в Україні та на міжнародних ринках. А також – залучення населення до підприємницької діяльності.

Як розповів директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов, проєкти та завдання програми розбито відповідно до 4 стратегічних цілей:

1. «Інформування МСП та покращення комунікації» містить 3 заходи, спрямовані на інформаційну підтримку підприємців, виявлення їх потреб та ініціатив та активізацію комунікації бізнесу з міською владою.

2. «Популяризація культури підприємництва та промоція місцевого бізнесу» містить 6 заходів, спрямованих на висвітлення діяльності вінницьких товаровиробників і промоцію місцевої продукції.

3. «Розвиток бізнес-компетенцій» містить 4 заходи, спрямовані на отримання знань, вмінь як з основ підприємницької діяльності для широкого кола зацікавлених осіб, які бажають займатися підприємницькою діяльністю, а також тематичні навчальні активності для діючих підприємців.

4. «Покращення бізнес-клімату» містить 6 заходів, спрямованих на покращення доступу до фінансів, підвищення якості співпраці бізнесу з університетами, активізацію створення бізнес кластерів, оптимізація регуляторної політики та створення Центру розвитку підприємництва.

Більшість заходів Програми відбуваються щорічно протягом всього періоду дії. 

Міський голова звернув увагу на те, що після розширення меж міста актуальним питанням стає і допомога у розвитку агропідприємств, тому цей напрямок має бути також передбаченим в Програмі.  «Дуже важливо щоб підприємці, які працюють на приєднаних територіях, не залишалися зі своїми проблемами сам на сам, а це, як правило, малий бізнес. Також потрібно пам’ятати, що додається аграрний бізнес, який є у певній мірі новим напрямком підприємницької діяльності для Вінниці. Я вважаю, що потрібно буде попрацювати щодо можливих перспектив їхнього розвитку на цих територіях», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Результати виконання Програми МСП 2017-2020

Нова програма є логічним продовженням «Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької міської ОТГ на 2017-2020 роки», протягом дії якої було запроваджено та реалізовано ряд заходів та проєктів. Серед них – щорічне опитування підприємців «Критикуєш-пропонуй», оновлено розділ «Підприємцю» на сайті Вінницької міської ради, створено та функціонує telegram-канал City4business.

Також діяв проєкт «Марафон можливостей для бізнесу» – за 2017-2020 роки проведено 30 заходів, участь у яких взяли майже 2000 підприємців. За звітний період відбувався перегляд місцевого регуляторного середовища: опрацьовано 27 нормативно-правових актів, з яких 16 було скасовано. «Школа комунікації для бізнесу» стала унікальним майданчиком бізнес-нетворкінгу та генерування нових ідей. В рамках Програми ПК МСП 2017-2020 був розроблений та діє Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами. 

Робота в напрямку посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва та реалізації вищезазначених проектів дозволила місту зайняти високі позиції у таких рейтингах як: Regional Doing Business 2018 (BRDO) -  1 місце, Найкращі міста України для ведення бізнесу 2020 (Forbes Ukraine) - 2 місце, Індекс конкурентоспроможності міст України (USAID) - 4 місце.Переглядів: 2248
Поширень: 1