Мер Моргунов: Цього року розчистили більше 1 км Південного Бугу

Очищення річки Південний Буг розпочалось на початку цього року. Стартували від об’їзного мосту у напрямку водоканалу. Тільки у цьому році техніка вже викачала майже 90 тис. кубометрів намулу.

Про не на своїй сторінці у Фейсбук повідомив очільник міста Сергій Моргунов:

Після розчистки фарватеру глибина дна збільшилась до 4-6 м. Тоді як раніше в окремих місцях ледве сягала метра. Вода прибуває, а течія відновлюється. Це важливо для відновлення екосистеми водойми. Якщо цим не займатися далі, річка буде більше замулюватись і «цвісти». А це змінює колір води і її запах.

Загалом цього року розчистили більше 1 км Південного Бугу. Це третина від обсягів першої черги цього комплексного проекту. Але результати вже є: вода у районі водозабору стає чистішою. А саме для покращення якості питної води для вінничан, джерелом якої є наша ріка, ми і розпочали цей проект.

Нагадаю, увесь проект по оздоровленню водойми розрахований на 6 років. Адже загальна протяжність Бугу у межах Вінниці майже 13,4 км.

Очистка самої річки не єдина, хоч і важлива складова вирішення питання якості води. І ми зробимо все можливе, щоб, згідно з нашими довгостроковими планами розвитку до 2030 року, вінничани могли пили воду з крану без кип’ятіння. Це стратегічна мета для всієї громади.

" frameborder="0" allowfullscreen="">Переглядів: 1021
Поширень: 0