До Вінниці з робочим візитом приїде делегація з Франції 

Упродовж 7 - 10 червня у Вінниці перебуватиме офіційна делегація з міста Діжон, що у Франції. Візит відбудеться з метою розвитку співробітництва, започаткованого між двома містами у 2019 році. Представники французьких компаній та університетів відвідають низку об’єктів у місті та області, серед яких Вінницький національний аграрний університет, СТОВ «Діброва», ТОВ «Аграна Фрут», ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика», Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН та інші. 

Зазначимо, знайомство і співпраця Вінниці та Діжону розпочалася у 2019 році. Тоді, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, делегація з Вінниці відвідала з офіційним візитом французький Діжон. За результатами кількаденної поїздки були напрацьовані напрямки можливого подальшого співробітництва між обома містами.  

Після цього першого візиту-знайомства французькі партнери також побували у Вінниці. А з початком карантину – муніципалітети обох міст провели ряд онлайн-зустрічей.  

Станом на зараз напрацьовано чотири напрямки співробітництва.  

  • Перший – це створення і функціонування агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету та університетів, які входять в кластер «VITAGORA». А саме інститути «AGRONOV» і «АгроСУП». Співпраця між університетами уже триває, але поки що у зв’язку із пандемією вона відбувається в онлайн-форматі. 
  • Другий напрямок співпраці – це створення агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та Вінницької області. Пропозиція працювати у цій сфері була сформована на початковому етапі вінницьким муніципалітетом, але згодом з метою поглиблення партнерства також долучилися Вінницька ОДА та Вінницька обласна рада. Адже основні сільськогосподарські підприємства знаходяться на території області. У квітні цього року було підписано Меморандум щодо створення агрокластеру «Агровін». Сьогодні у нього входять декілька підприємств, а також Вінницький національний аграрний університет й Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН.   
  • Ще один великий напрямок  – водопостачання, водовідведення та реконструкція мереж. Ним опікуються Вінницька ОДА та Вінницька обласна рада, оскільки  КП «Вінницяоблводоканал» перебуває в обласній власності. 
  • Четвертий напрямок, який був долучений в процесі напрацювання можливих сфер для співробітництва – це зрошувальні системи сільськогосподарських полів для збільшення продуктивності та урожайності угідь. 

«Якщо говорити в цілому – це процес децентралізованого співробітництва між містами, і місто Вінниця змогло заручитися підтримкою Міністерства закордонних справ Франції, у нас є співфінансування з боку Франції по цих чотирьох ключових напрямках співпраці. У жовтні 2019 року, коли офіційна делегація від міста Вінниці перебувала у Франції, у нас якраз і відбулася зустріч у Міністерстві закордонних справ Франції, де було визначено ключові позиції, і з їхнього боку ми отримали підтримку. За що ми вдячні французькій стороні. Наступного тижня ми очікуємо приїзду офіційної делегації Французької республіки до Вінниці. Це вже буде другий візит до нас. Під час якого хочемо закріпити вже визначені напрямки діяльності та далі розширити співпрацю по децентралізованому співробітництву», - каже заступник міського голови Андрій Очеретний. 

 
 Переглядів: 2276
Поширень: 0