Вінничан вчать надавати домедичну допомогу

У Вінниці тривають навчання з надання домедичної допомоги у рамках проєкту “АЗД рятує життя”.  

Про це повідомила Вінницька міська рада

Тренінги проводять кваліфіковані за міжнародними стандартами інструктори з громадської організації «Агенція екстреної медичної допомоги». Першими їх пройшли працівники  Прозорих офісів та Муніципальної варти. 

Під час навчання вони опанували навички з оцінки стану постраждалої особи, навчилися, як діяти при масивних кровотечах, зупинці серця, як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію, тобто робити непрямий масаж серця, штучне дихання, а також користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД). 

До речі, дефібрилятори незабаром встановлять у Вінниці. Вони з'являться на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному та Західному, а також у трьох Прозорих офісах (на вулиці Соборній, пр-ті Космонавтів та на вул. Замостянській). Саме тому співробітники цих організацій першими проходять навчання з надання домедичної допомоги та використання АЗД у громадських місцях. 

«Дефібрилятор на сьогодні має бути таким же доступним у громадських місцях, як і вогнегасник. Але одна справа встановити такі прилади, а інша – навчити людей користуватися ними, – відзначає голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова. – Проєкт «АЗД рятує життя», який наразі реалізується у Вінниці, покликаний не лише закупити і розмістити дефібрилятори по місту, але й навчити людей на визначених локаціях працювати з ними. Наразі навчання пройшли три групи з числа співробітників Муніципальної варти та Прозорих офісів. На часі – проведення тренінгу для відкритої групи, куди мали можливість потрапити усі охочі вінничани за попередньою реєстрацією. Навчання для них відбудеться 30 вересня». 

Після завершення навчання учасники отримують відповідні сертифікати з унікальним кодом. 

«Загалом у рамках проєкту ми запланували 12 тренінгових навчань для майже 200 осіб з користування автоматичними зовнішніми дефібриляторами та надання першої домедичної допомоги. Однак після Дня міста, на якому провели публічний майстер-клас, помічаємо неабияку зацікавленість з боку вінничан в отриманні навиків надання домедичної допомоги. Тому плануємо відзняти відеоролик з наочним використанням АЗД, який допоможе зрозуміти, як користуватися цим приладом»

 – уточнює голова ГО «Агенція екстреної медичної допомоги» Аліса Чорнокнижна. Переглядів: 1984
Поширень: 0