Вінницька облрада закликала міжнародні інституції визнати агресію рф геноцидом українського народу

Сьогодні, 15 квітня, на позачерговій 23-й сесії обласної Ради 8 скликання депутати розглянули проєкт рішення «Про звернення Вінницької обласної Ради 8 скликання до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав про здійснюваний Російською Федерацією геноцид Українського народу».

"Україні сьогодні потрібна підтримка світу. І це стосується не тільки закриття неба над Україною та надання зброї нашим військовим. Хоча це – найнеобхідніше, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Засудження геноциду українського народу світовим співтовариством має стати не лише актом справедливості щодо жертв російських окупантів. Воно зможе відіграти роль інструменту запобігання аналогічних злочинів у майбутньому. Адже вже 51 добу Україна захищає весь світ!"

Депутати зібралися на позачергову сесію передусім, з приводу найнагальнішого питання – прийняття звернення до ООН, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав з ініціативою визнати вчинення Російською Федерацією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

Варто зауважити, що напередодні проєкт звернення за поданням фракції “Української Стратегії Гройсмана”, був розглянутий профільною комісією Вінницької обласної ради, після чого було прийнято рішення про скликання позачергової сесії. Депутати підтримали запропонований проєкт рішення одноголосно.Переглядів: 2154
Поширень: 0