Цієї осені на строкову службу буде направлено 965 призовників з Вінниччини

Сьогодні, 2 жовтня, у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбувся брифінг щодо осіннього призову на військову строкову службу.

В рамках заходу були висвітлені основні моменти нововведень осіннього призову 2018 року, проблеми та перспективи строкової військової служби.

За словами обласного військового комісара Олега Вінницького, відповідно до Указу Президента України осінній призов 2018 року триватиме з 1 жовтня по 30 грудня 2018 року. «Це нововведення впроваджено у зв’язку із реформуванням Збройних сил України та формуванням нових частин, підрозділів, а також в наслідок збільшення кількості призовників», – повідомив Олег Вінницький.

Цієї осені на строкову службу буде направлено 965 призовників з Вінниччини

Військовий комісар області Олег Вінницький розповів про основні аспекти  «соціального пакету» для тих, хто проходить строкову службу. Зокрема, він зазначив, що під час призову юнак отримує дві мінімальні зарплати, на час служби всі його потреби забезпечуються державою, а також він отримує грошове забезпечення залежно від посади та військового звання – це приблизно 700 грн. щомісяця. «Звільняючись зі Збройних сил України, службовець отримує одноразову грошову винагороду розміром 6-8 посадових окладів. Під час перебування службовця на військовому обліку, органи соціального забезпечення виплачують йому дві місячні зарплати, а якщо він був працевлаштований - за ним зберігається робоче місце, і після звільнення підприємство виплачує матеріальну допомогу. Після строкової служби для службовця діє пріоритетне право на вступ до військових  вищих навчальних закладів»,  – повідомив керівник обласного комісаріату.

Про кількісно-якісний склад призовників розповів начальник відділу комплектування Вінницького обласного військового комісаріату Михайло Дзигаленко: "До проведення осіннього призову ми ґрунтовно підготувалися. У серпні-вересні було проведено медичну комісію, яка з 16 тисяч призовників визначила придатних для строкової служби. Відправка на службу в Збройних силах України здійснюється у два етапи: у жовтні ми маємо відправити 45% призовників, у листопаді – 55%. Завершити військовий призов планується до 29 листопада, оскільки грудень –  «резервний» місяць". Він також зауважив, що загалом підлягають відправці до війська 965 осіб, із яких лави Збройних Сил України поповнять 505 юнаків, ще тридцять підуть служити до Держспецтрансслужби, 410 призовників потраплять до Національної гвардії України, двадцять – до Державної прикордонної служби.

Цієї осені на строкову службу буде направлено 965 призовників з Вінниччини

Військовослужбовець відзначив цілковиту готовність збірного пункту до осіннього призову, наголосивши, що збірний пункт – це своєрідне «дзеркало» Збройних сил України. Також Михайло Дзигаленко зауважив, що строкова служба – основний вид військової служби в Україні, але є можливість проходити альтернативну невійськову службу громадянам відповідних релігійних конфесій, службу у військовому резерві, службу за контрактом у Збройних силах України та навчання у військових вищих навчальних закладах.

«Після проходження військової строкової служби у 2017 році ми помітили  тенденцію збільшення кількості охочих пов’язати своє життя з армією: з весняного призову 2017 службу за контрактом продовжили 26% солдат, з осіннього – 32%. Кількість патріотично налаштованих призовників зростає і це позитивно відображається на якісно-кількісному складі військовослужбовців»,  – повідомив Михайло Дзигаленко.

Про основні аспекти військової строкової служби поінформував в.о. військового комісара Вінницького об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Ліщук: «Громадяни будуть проходити службу в частинах забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України. У проведенні Операцій Об’єднаних Сил на сході України вони участі не братимуть, а будуть навчатися та отримувати військово-облікові спеціальності». Ігор Ліщук підкреслив, що медична комісія відбирає призовників, придатних за станом здоров’я, з відповідним рівнем освіти та антропометричними даними. Проводиться особисте спілкування з призовником, враховується його думка, в результаті чого, призовник вибуває з обласного збірного пункту для наступного проходження військової служби. Переглядів: 4407
Поширень: 0