Вінниця – лідер по кількості укладених декларацій із сімейними лікарями

За сім місяців цього року 263 556 вінничан уклали декларації із сімейними лікарями. Це найкращий показник серед інших міст України. В результати такої активності вінницькі лікарі почали отримувати більшу заробітну плату, а пацієнти змогли обрати того лікаря, якому довіряють, не залежно від закладу, в якому він працює .

Офіційно кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями розпочалась 2 квітня цього року. У червні Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) уклали угоди з Національною службою здоров’я. В результаті цього вони отримують фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

«Станом на 9 листопада 263 556 вінничан уклали декларації із 227 лікарями, які працюють у Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це один із кращих показників по Україні. Нагадаю, що сімейний лікар спостерігає за станом здоров’я пацієнта, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями, надає невідкладну допомогу, направляє пацієнта для надання йому вторинної або третинної меддопомоги, проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику, може вести неускладнену вагітність, надає консультації», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Вінничани, які уклали декларації із сімейними лікарями мають право на такі безкоштовні аналізи та обстеження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

В рамках реформування медицини зросла й заробітна плата лікарів та медичних сестер. Якщо із лікарем уклали декларації 1500-1800 пацієнтів, то його заробітна плата становить 19 580 грн, а медичної сестри 9 104 грн. Переглядів: 2248
Поширень: 0