Депутати Вінницької міської ради звернулись до вінничан та колег в інших містах щодо рішення синоду Вселенського Патріархату

30 листопада депутати Вінницької міської ради прийняли звернення до територіальної громади міста та міських рад інших обласних центрів і міст обласного значення щодо важливих новин для України зі Стамбулу, де вчора завершився синод Вселенського Патріархату, і було ухвалено текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві.

Депутатський корпус Вінниці підкреслює, що це історичне рішення відкриває шлях для проведення об’єднавчого православного собору та створення Автокефальної Української Православної церкви. Довгоочікуваної події, адже більше століття Україна прагнула повернути автокефальний статус Київської митрополії. 

Разом з тим, на думку депутатів, на тлі цих знакових для українського народу подій, не виключено, що певні деструктивні сили будуть чинити спроби дестабілізувати ситуацію в нашій державі на користь «руського міру» держави-агресора – Російської Федерації. І тому вкрай важливо не піддаватись на жодні провокації та не допускати захоплення храмів або інших культових споруд. Беззаперечно, що влада не має жодним чином втручатись у внутрішні церковні справи, але її прямий обов’язок – забезпечити спокій у своїх територіальних громадах. 

Депутати Вінницької міської ради звернулись до вінничан та колег в інших містах щодо рішення синоду Вселенського Патріархату

«Вінничани є толерантною і сильною, на мою думку, територіальною громадою, і в даному випадку ми повинні дійсно зберігати спокій. Головне, щоб ця толерантність була присутня і в релігійних питаннях також. Для нас важливо, щоб не лише у Вінниці, а й у всій Україні ці всі процеси пройшли мирним шляхом. Я впевнений в тому, що є відповідні сили як в середині держави, так і за її межами, які зробили б все для того, щоб на цій темі, не дай Боже, пролилася кров. Я думаю, ви це всі розумієте», - сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Вінницька міська рада висловлює сподівання, що уже в найкоротші терміни в Україні буде єдина незалежна церква, і це зміцнить релігійну свободу та міжконфесійний мир. 

Повний текст звернення:

Звернення депутатів Вінницької міської ради

до міських рад обласних центрів та міст обласного значення

 щодо рішення синоду Вселенського Патріархату про ухвалення тексту Томосу про автокефалію православній церкві в Україні

29 листопада у Стамбулі синод Вселенського Патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві. Це історичне рішення відкрило шлях для оголошення об'єднавчого православного собору та створення Автокефальної Української Православної церкви. 

Православне християнство на українських землях сповідують вже 1030 років з часу Хрещення Київської Русі, отриманого від Константинопольської Матері-Церкви. Тож довгоочікуваний Томос відновить історичну справедливість та сприятиме ствердженню незалежної української церкви!

Упродовж усього XX століття Україна прагнула повернути автокефальний статус Київської митрополії, яка сім століть відносилася до складу Вселенського Патріархату, а з 1686 року з грубим порушенням канонів, фактично по-рейдерськи, була приєднана до Московського патріархату. 

Україна – це канонічна територія Вселенського Патріархату. І церкву у нашій державі не повинні використовувати в кремлівських кабінетах з метою насадження «руського міру». Канонічна православна церква, незалежна від держави-агресора, - Російської Федерації, - важливий фактор незалежності та суверенності нашої держави. Разом з тим, ми розуміємо, що Україна є багатоконфесійною країною, тому досягнення релігійної злагоди та миру – це важливе завдання та велика цінність. Не виключено, що на тлі цих знакових подій для українського православ’я деструктивні сили спробують цим скористатися задля дестабілізації ситуації на користь «руського міру». Важливо не піддаватись на провокації та не допускати насильницьких дій щодо захоплення храмів, інших культових споруд. Справжня християнська ідеологія суперечить жодним проявам агресії та насильства. Очевидно, що влада не повинна втручатися у внутрішні церковні справи, але забезпечити спокій та порядок у своїх громадах – це її прямий обов’язок.

Помісна церква – це потужний об’єднавчий фактор для країни у духовному вимірі. Тож, як представники своїх територіальних громад, маємо врахувати доленосне рішення синоду Вселенського Патріархату про схвалення тексту Томосу про автокефалію для Української Православної церкви. І дослухатись до рішення, яке буде прийнято в грудні на об’єднавчому православному соборі. Ми щиро сподіваємось, що в незалежній Україні в найкоротші терміни буде своя незалежна церква, що зміцнить релігійну свободу та міжконфесійний мир! Переглядів: 2868
Поширень: 0