У Вінниці відбулись урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

Сьогодні, 22 січня, у приміщенні Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. К. Садовського відбулись урочистості та  святковий концерт «Велична і свята, моя ти Україно» з нагоди відзначення в області Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій підкреслив: « В далекому, холодному, вогняному січні 1919 року, усвідомлюючи свою велику відповідальність перед майбутніми поколіннями, українці засвідчили прагнення рухатися власним шляхом і перед усім світом заявили: соборній та незалежній Україні – бутиСаме ті доленосні події заклали фундамент становлення нашої країни в її сучасному вимірі, стали чітким орієнтиром для неподільної та суверенної України сьогодення».

У Вінниці відбулись урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

Очільник області наголосив, що за важких останніх п’ять років країна стала іншою: «Ми дуже добре розуміємо, що ніхто, окрім нас самих, українців, не буде захищати нашу державу; будувати дороги; розвивати економіку; закладати підвалини для щасливого майбутнього наших дітей та онуків. Чи міг хоча б хтось п’ять років тому повірити у ймовірність підписання Угоди про Асоціацію з ЄС? А вже майже три роки на повну потужність працює її економічна частина, закладаючи нові підвалини для розвитку та ефективності вітчизняного бізнесу.

Валерій Коровій назвав справді епохальною подією в нашій історії – отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України, що стало підсумком напруженої роботи Глави держави, молитовної підтримки вірян та невтомної духовної праці кількох поколінь українських священнослужителів.

«І ми пишаємось, що саме в цей час, саме нашому поколінню, попри всі труднощі та перешкоди, Господь дарував Милість стати свідками і творцями цього знаменного чину – відродження незалежної української церкви», -підкреслив він.

Валерій Коровій також зауважив, що у нове століття української соборності Україна вступає впевнено, сповнена віри, сил і надій: «Ми створили потужне військо та в рази посилили обороноздатність країни. І тепер готові давати відсіч будь-яким зазіханням на нашу державність. І ще так багато планів, ідей та проектів на перспективу – саме тих конкретних кроків, які сьогодні формують основу для подальшого розвитку та зростання Вінницького краю, зміцнення і становлення сучасної Української держави».

У Вінниці відбулись урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

З нагоди свята керівники області та міста вручили низці вінничан державні та урядові нагороди, а також Почесні грамоти  обласної державної адміністрації та обласної Ради.

У рамках заходів відбулося делеговане покладання пам’ятних гірлянд до місць, які символізують пам'ять про події періоду Української Народної Республіки, про українських героїв, які поклали своє життя за соборність та незалежність нашої держави:

  • Меморіальної дошки І-му Уряду Української Народної Республіки, який тричі знаходився у м. Вінниці.
  • Бюста Михайла Грушевського - українського історика, громадського та політичного діяча. Голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918).
  • Пам'ятника українському державному та військовому діячу часів Української революції 1917—1921 рр., Голові Директорії УНР, отаману війська та флоту УНР Симону Петлюрі.
  • Меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді Директорії та головою Подільської і членом Центральної Ради Української Народної Республіки.
  • Меморіальної дошки Начальній Команді Української Галицької Армії.
  • Пам’ятника Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА.
  • Меморіальної дошки сотнику армії УНР Семену Якерсону.
  • Меморіальної дошки Костянтину Василенку - громадському та політичному діячеві, члену Центральної Ради, генеральному секретарю (першого міністра) праці Української Народної Республіки в 1917 р.

У Вінниці відбулись урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

Продовжила урочистості концертна програма за участю кращих творчих колективів та вокалістів Вінниччини.

В рамках святкування Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки,  в області проходить цілий ряд книжкових, художніх та фотовиставок, засідань «круглих столів», науково-практичних конференцій. У навчальних закладах області відбулись семінари, позакласні читання з історії України, тематичні уроки історії та української літератури, бесіди, години спілкування, виставки в шкільних бібліотеках.

У Вінниці відбулись урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

Родзинкою цьогорічних святкувань став об’єднавчий флешмоб «Єдина країна».Переглядів: 3551
Поширень: 2