У Вінниці вже навесні дадуть нове життя музею-садибі Коцюбинського

Це унікальний будинок, в якому народився та жив український Сонцепоклонник. Тож, простоявши майже півтора віки, він почав руйнуватись.

«Капремонту будівля не знала вже давно, а матеріали з яких вона зведена почали руйнуватись. Адже вона дерев’яно-валькована, глинобитна, тому швидко всмоктує вологу. Також тут немає гідроізоляції, тож час та волога зробили свою справу: тут утворюються провалля», - каже директор «Вінницького літературно-меморіального музею М. Коцюбинського» Лариса Кравченко.

Працівники музею як можуть підтримують архітектурну пам’ятку, втім, запевняють: без відновлення – її не зберегти. А ще, в ході капремонту, займуться його сучасним утепленням та енергозбереженням. Адже старезні грубки тріщать «по шву». «Ми маємо розмістити в адмінкорпусі індивідуальний теплопункт і розмітити радіатори під підлогу, тому що звісно ні про які радіатори в часи Коцюбинського не йшлося. Тому  буде тепло і буде приховано від відвідувачів», - запевняє директор.

У Вінниці вже навесні дадуть нове життя музею-садибі Коцюбинського

Історичну спадщину нашого міста реставрують за кошти міського бюджету. Планують приступити вже наприкінці весни. Також у планах - замінити підлогу, перекрити та утеплити дах.

Масштабне перевтілення садиби Михайла Коцюбинського виконуватиметься за технологіями, які допоможуть зберегти автентичний зовнішній вигляд будівлі. В архівах збереглись фото різних часів починаючи з 1927. Відтак, першому літературному музею України понад 90 років. Початкова експозиція була в половині будинку, в іншій - жив брат письменника і перший директор музею Хома Коцюбинський.

Після того, як музей капітально відремонтують та оновлять експозицію, відвідувачі зможуть дізнатись багато досі не всім відомих фактів про нашого земляка, відомого письменника Михайла Коцюбинського.Переглядів: 2680
Поширень: 0