Відтепер онлайн-повідомлення про початок будівельних робіт повністю автоматизовано

В Україні запрацювала перша повністю автоматизована е-послуга!

Чудова практика – постійно вишукувати можливості для покращення вже активних електронних послуг. Так, 19 липня Державне агентство з питань електронного урядування України разом із Державною архітектурно-будівельною інспекцією, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену послугу з повідомлення про початок будівельних робіт.

Ідеться про будівництво, що здійснюється на підставі будівельного паспорту. До такого належать усі індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові та дачні будинки, господарські споруди, як-от гаражі. Приміром, минулоріч таких будівництв в Україні було розпочато близько 51 тисячі.

Яких новацій зазнала послуга?

По-перше, вона стала повністю автоматизованою. Раніше, коли громадянин надсилав повідомлення про будівництво, його розглядав та реєстрував держслужбовець. Тепер повідомлення автоматично вноситиметься до реєстру дозвільних документів – без втручання посадових осіб.

По-друге, в межах модернізації послуги було налагоджено електронну взаємодію з реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Тепер громадянин, заповнюючи електронну форму, зазначатиме лише кадастровий номер своєї земельної ділянки. Вся необхідна інформація «підтягуватиметься» автоматично. Це мінімізує вірогідність помилок при заповненні повідомлення.

«Послуги ДАБІ стали одними з перших в Україні, які наше Агентство перевело в електронний формат. Тепер таких послуг уже понад 50, і всі вони доступні на Урядовому порталі. А до кінця року їхня кількість зросте до 100. Таким чином, у громадян та бізнесу з’явиться більше можливостей не відвідувати державні органи, а отримувати послуги онлайн – швидко, зручно та прозоро», – відзначив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування.

Послуга доступна на порталі КМУ  та порталі Держархбудінспекції.

Відтепер онлайн-повідомлення про початок будівельних робіт повністю автоматизовано

Бережіть ваш час, гроші та нерви - користуйтеся е-послугами!

Для довідки:

Сьогодні на порталі КМУ доступно понад 50 електронних послуг. Переглянути їх можна тут.Переглядів: 3589
Поширень: 1