Вінницький робот-хірург ДаВінчі провів свою першу операцію

Операція, яку вперше в Україні (!) проводив робот-хірург, пройшла успішно. Пацієнта, 54-річного чоловіка з онкологією простати, вже за кілька днів випишуть з лікарні.

Тим часом, до робота вже вишикувалась чимала черга пацієнтів. Операції різного профілю він може проводити щодня. Бо, на відміну від медиків-людей, втоми не знає.

Вінницький робот-хірург ДаВінчі провів свою першу операцію

ДаВінчі свого часу сконструювали фахівці NASA. Спочатку він був помічником військових медиків, згодом його почали використовувати й у цивільній медицині. Втім, в Україні він працює вперше. Закупила ДаВінчі одна з приватних клінік Вінниці, але оперувати на ньому зможуть хірурги з різних куточків країни.

"Технологія цього процесу дозволяє працювати так, що робот знаходиться в одній частині планети, хірург в іншій. Дуже багато хірургів з України телефонують, ми маємо сертифікат чи можна до вас приїхати", – розповідає керівник медичного центру Євген Антонюк.

Вінницький робот-хірург ДаВінчі провів свою першу операцію

"Таке обладнання для нашої держави унікальне, поки що воно є тільки у Вінниці. Це «золотий стандарт» у світі під час виконання операцій у різних напрямах медицини", - наголосив ректор Вінницького медуніверситету імені Пирогова професор Василь Мороз.Переглядів: 5563
Поширень: 2