Зала для більш ніж 200 глядачів та скульптури казкових героїв: у будівлі "Книжки" готують приміщення для Лялькового театру

8 квітня, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій відвідав будівельний майданчик, де  саме у розпалі роботи по ремонту та облаштуванню приміщення, куди вже у вересні поточного року переїде  обласний академічний театр ляльок «Золотий ключик».

На даний час ляльковий театр в місті Вінниці працює у пристосованому приміщенні по вулиці Льва Толстого на 100 глядацьких місць  площею 475 кв.м. разом із майстернями. А нове приміщення має площу 1510 кв. м. і знаходиться в адміністративній будівлі «Книжки», маючи окремий вхід і прилеглу територію. Голова облдержадміністрації ознайомився із проектом та поспілкувався з представниками служб, причетних до будівництва.

Зала для більш ніж 200 глядачів та скульптури казкових героїв: у будівлі "Книжки" готують приміщення для Лялькового театру

«Вартість проекту за кошторисом становить 26 млн. грн. Тендерна пропозиція, яка перемогла на PROZORRO - в межах 23,5 млн. грн.,- коментує Валерій Коровій .- Це  дуже добре, бо на зекономлені кошти ми зможемо вирішити ряд проблем поза межами проектно-кошторисної документації: це і благоустрій території,  і технічне забезпечення, і придбання меблів».

Очільник області  також зазначив, що даний проект повністю фінансується з  обласного бюджету: «Хочу звернути увагу, що зараз для нас важливо профінансувати два проекти за рахунок коштів обласного бюджету. Ми акумулювали фінансовий ресурс і визначились з пріоритетами, щоб не чекати рішення Державного фонду регіонального розвитку і почати з зими. Це два об’єкти: ляльковий театр і відділення екстреної медичної допомоги Вінницької обласної дитячої лікарні. Наше завдання полягає в тому, щоб ввести їх в експлуатацію в найкоротший термін», - підкреслив голова ОДА.

Зала для більш ніж 200 глядачів та скульптури казкових героїв: у будівлі "Книжки" готують приміщення для Лялькового театру

«Ми усім колективом мріяли про таке приміщення 82 роки, тож зараз безмежно радіємо перспективі вже всередині вересня, орієнтовно до Дня міста Вінниці, переїхати до нового театру, де буде зручно і акторам і глядачам»,- зауважує директор театру - заслужений працівник культури України Михайло Байдюк. Його  радість поділяє і головний режисер театру - заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн.

Станом на сьогодні роботи проводяться всередині приміщення: облаштовують сцену та глядацьку залу для вистав і кінофільмів на 213 місць, встановлюють систему пожежної безпеки, замінюють електрику тощо. Для юних відвідувачів буде облаштовано  дитячий майданчик перед  театром. Там навіть встановлять декілька кам’яних скульптур казкових героїв, які спеціально для цієї мети виготовлять каменотеси на творчому червневому пленері у Буші.

Зала для більш ніж 200 глядачів та скульптури казкових героїв: у будівлі "Книжки" готують приміщення для Лялькового театру

Для інформації:

Вінницький академічний обласний театр ляльок, який був  створений у 1937 році, за 82 роки творчого життя здійснив понад 350 постановок. За видатні досягнення, пов’язані з розвитком вітчизняної культури, творчому колективу театру в 2007 році надано статус академічного. За рейтингом Міністерства культури України Вінницький академічний обласний театр ляльок - один з найкращих вітчизняних театральних колективів.

Репертуар театру різноманітний, палітра жанрів п’єс - різнобарвна: від казок народів світу до сучасної драматургії для дітей. Вистави театру різняться за системою ляльок (рукавичні, тростинні, маріонетки, паркетні, планшетні, силуетні).

Щороку поширюється географія гастролей колективу: актори неодноразово представляли мистецтво України в Молдові, Росії, Польщі, Румунії, Литві. Цьогоріч заплановані гастрольні заходи в Німеччині.

Вінницький академічний обласний театр ляльок - дипломант і лауреат багатьох міжнародних фестивалів та конкурсів, засновник і організатор Міжнародного фестивалю театрів ляльок « Подільська лялька».Переглядів: 3077
Поширень: 1