Цієї осені зменшилася кількість вінничан які спалюють листя

Вінницька Муніципальна поліція продовжує дбати про те, щоб містяни восени дихали чистим повітрям, та працює з людьми, які продовжують порушувати правила благоустрою і спалюють рештки рослинного походження. Окрім постійної роз’яснювальної та інформаційної роботи, з 15 серпня спеціальні мобільні групи розпочали здійснювати регулярні рейди. В результаті за два місяці працівники Муніципальної варти склали більше 50 адміністративних протоколів на вінничан, які спалювали листя. За свої дії вони сплатять штраф, який коливається від 340 до 1700 грн.

Щороку із настанням осені вінничани розпочинають прибирати на своїх прибудинкових територіях, присадибних ділянках і зазвичай спалюють зібране опале листя, гілля, бадилля та інші відходи. При згорянні таких рештків з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. 

Щоб вінничани дихали повітрям без таких отруйних речовин, уже кілька років поспіль працівники Муніципальної варти ведуть активну роз’яснювальну роботу про шкідливість спалювання листя. Цього року одним із елементів інформаційної компанії стали постери на зупинках громадського транспорту з соціальною реклами «Утримайся від спалювання листя».

Результати такої роботи вже помітні – цього року все менше вінничан спалюють відходи рослинного походження. Підтвердженням цього є зменшення кількості скарг вінничан на задимленість в мікрорайоні, при тому, що кількість каналів, через які можна надіслати інформацію про порушників, збільшилась.

Разом з тим є ще чимало вінничан, які не зважають на шкідливість спалювання листя для людей і продовжують розводити багаття, прибираючи на прибудинкових територіях. У таких випадках до вінничан працівники Муніципальної варти застосовують адміністративні методи впливу, які передбачають штраф.   

«Відповідно до розпорядження міського голови Сергія Моргунова з 20 серпня  працівники Муніципальної варти спільно із представниками квартальних комітетів, комунальних підприємств та виконавчих органів міської ради розпочали спільні рейди по виявленню фактів спалювання відходів рослинного походження.  З 20 серпня по 18 жовтня складено 54 адміністративних протоколи на вінничан, які спалювали листя. Варто відзначити, що для виявлення порушників ми застосовували дрон. Він нам допомагав виявити місця спалювання листя. Спільні рейди продовжуватимуться до кінця осіннього періоду», - розповів начальник Муніципальної варти Віталій Чигур

Відзначимо, що працівники КУП «ЕкоВін» у дні, визначені для вивозу твердих побутових відходів з приватного сектору, забирають опале листя разом із сміттям. 

Але найкращим варіантом є компостування. У такому випадку опале листя можна використовувати як органічне добриво. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. Переглядів: 2365
Поширень: 1