Вінницькі школярі спробували себе в ролі керівництва міста

Сьогодні, 20 листопада, у Вінниці вперше відбувся День молодіжного місцевого самоврядування. Учнівські лідери з різних шкіл міста в цей день спробували себе у якості керівництва органів місцевого самоврядування Вінницької міської об’єднаної територіальної громади. Молодь обрала серед шкільних лідерів міського голову, секретаря міської ради, заступників міського голови та керівників департаментів і їхніх заступників. Протягом дня вони працюють разом з керівництвом міської ради та її структурних підрозділів, щоб побачити зсередини, як відбувається процес управління містом у різних сферах. 

День молодіжного місцевого самоврядування у Вінницькій міській ОТГ проводиться в рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ «Дитяча сесія». Ця акція традиційно проходить по всьому світу 20 листопада з нагоди підписання Конвенції ООН з прав дитини. Цей день - гарна нагода нагадати про права дітей, а також можливість дати їм висловитись і дослухатись до їхніх побажань. Тому у Вінницькій міські раді зібрались шкільні лідери, аби побачити на власні очі щоденну роботу керівників міста.

Вінницькі школярі спробували себе в ролі керівництва міста

Розпочався робочий день у дітей із спільної зустрічі та знайомства. Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що ідея долучати до процесів управління містом школярів з’явилась ще у 2009 році у тодішнього міського голови Володимира Гройсмана. Він ініціював розробку програми «Вінниця – місто, дружнє до дітей», в рамках якої були сформовані основні інструменти співпраці з шкільним лідерами. Наразі Вінниця вже має свій досвід і результати такої співпраці.  

«Коли я нещодавно був в Афінах, ми разом з представниками з інших міст брали участь у телемості з молоддю. Мене тоді переповнювала велика гордість за Вінницю, і було дуже приємно, що у нас такі діти. Сьогодні ви матимете нагоду побачити, як відбувається управління у Вінниці, що являє собою діяльність міської ради та виконавчого комітету. Сподіваюсь, що день буде корисним, ви отримаєте певний досвід і, можливо, зробите для себе якийсь висновок щодо свого майбутнього: в якому напрямку ви б хотіли отримати освіту і працювати в подальшому», - сказав Сергій Моргунов

Вінницькі школярі спробували себе в ролі керівництва міста

Разом із міським головою робочий день провів учень школи №22 Ілля Чайковський, якого обрали лідером учнівського самоврядування президенти вінницьких шкіл. Ілля подякував за можливість відчути себе у ролі керівництва міста і сказав: «Міське самоврядування дуже схоже на учнівське самоврядування. Сьогодні у цій залі присутні багато президентів шкіл, і цей досвід допоможе нам в майбутньому. Для нас – це не гра, а важлива робота, адже на своїх місцях у своїх школах ми також робимо досить багато, щоб розвивати наш заклад, щоб створювати комфортні умови для навчання учнів». 

Вінницькі школярі спробували себе в ролі керівництва міста

Після знайомства усі шкільні лідери пішли працювати разом зі своїми сьогоднішніми наставниками. Діти змогли відчути себе залученими до процесів прийняття рішень, а управлінці отримали можливість почути думки та ідеї дітей, що допоможе їм врахувати потреби школярів у своїй роботі. 

День молодіжного місцевого самоврядування у Вінниці проходить в рамках  Плану дій з реалізації ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».Переглядів: 3464
Поширень: 10