У холі міської ради відкрили виставку «Українсько-польські відносини в 1917-1921 роках: інституційна історія, етап становлення»

16 грудня у Вінниці відкрили  виставку, присвячену 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Польщею у 1919-1920 роках. Вона створена Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин  у співпраці з Польським інститутом у Києві, Державною архівною службою України та Генеральною дирекцією польських архівів. У Вінниці презентується за підтримки Центру історії Вінниці та Державного архіву Вінницької області. 

«Я дякую гостинній Вінниці за можливість представити виставку, присвячену українсько-польським відносинам у вашому місті, – каже директор Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, провідна наукова співробітниця Інституту історії України НАН України, упорядник виставки д-р Ірина Матяш. – Виставка складається з шести стендів. Кожен з них відкриває ті сторінки дипломатичних представництв України і Польщі, які мали конкретний етап свого існування у Києві, Одесі, Варшаві та Гданську».

У холі міської ради відкрили виставку «Українсько-польські відносини в 1917-1921 роках: інституційна історія, етап становлення»

Виставка діятиме з 16 до 18 грудня. Зокрема, тут можна прочитати про союз Петлюри і Пілсудського, польські представництва в Одесі та Києві, українські дипломатичні місії та консульство в Гданську, про перші економічні та культурні зв’язки України та Польщі.  Окремим питанням українсько-польських взаємин зазначеного періоду є військова співпраця, детально висвітлена в опублікованих архівних матеріалах. 

Виставка була створена у рамках підготовки до Міжнародної наукової конференції з нагоди 100-річчя встановлення польсько-українських дипломатичних взаємин.Переглядів: 2414
Поширень: 1