Ювілейний Вінницький квест обіцяє вразити містян креативом

Федір Мельник — відомий у Вінниці організатор квестів цього року святкує 15 років своєї “пригодницької” діяльності. З чого все починалось, та як розвивався цей напрямок ми запитали в учасників та головного організатора.

Все почалось з бажання перемагати та відчувати драйв. Федір Мельник за студентських років спробував себе як учасник в новій для тодішньої молоді грі. Завдання були незвичними для нього, лазіння по підвалах, знаходження кодів та розв'язок задач, а ще на додачу це не просто гра, а змагання. Тоді у Вінниці такого ще ніхто не робив. Тому нові враження були дивовижними.

Ювілейний Вінницький квест обіцяє вразити містян креативом

Повернувшись до рідного міста, Федір загорівся цією грою, і взявся за діло:

Перший квест в нашому місті ми готували 3 місяці, — згадує Федір Мельник. — Зараз близько тижня, це було у 2005 році. Здається було 5 команд які не розуміли чого вони сюди приїхали, але після гри (під час якої ми страшенно хвилювались) ці люди багато років були фанатами квестів”.

За ці роки учасником доводилось виконувати найбожевільніші завдання. Наприклад, одягнувшись в простирадло, збирали підписи біля МакДональдзу за об’єднання чоловічого і жіночого днів в лазні. Чи плисти до рибалки, який був в центрі озера та знаходити код в рибі. Тікати від маніяка з бензопилою, чи обирати: їсти смажених хробаків, чи сирих. Було багато кумедних завдань, всіх не згадаєш одразу.

Ювілейний Вінницький квест обіцяє вразити містян креативом

Про складність квестів Федір розповідає більш детально, виявляється існує цілих три типу складності, який з них особливо запам’ятався і чим розповідає з особливим запалом:

АЗИ – дуже легкий квест, БУКІ – Середня складність і ВЄДИ – надскладний. Так от це були ВЄДИ. Гра йшла два дні з ночівлею в наметах. Це була дуже гарна гра, Вінницька область бачила гравців в багатьох місцях", - розповідає Федір Мельник.

Ювілейний Вінницький квест обіцяє вразити містян креативом

Ми грали в старовинних замках та млинах, завдання були незвичайні, наприклад: в підвалі недобудованої школи була система дзеркал, які необхідно було виставити що б промінь ліхтарика привів вас до вірного коду. Фініш тоді зробили в кафе, була дуже душевна та атмосферна гра.”

Всі завдання організатори придумують самі. Федір зізнається, що іноді надихають навіть стіни перукарні. Як учасник він волів би бути в кожному:

Я у свої 40 років обожнюю загадки і дослідження, залізти в недобудовану будівлю в компанії друзів! Чи відчути себе скаженим парубком, що може бути краще?! Єдина проблема, з цими квестами думаю важко буде стати старим, бурчати на молодь”.

Ювілейний Вінницький квест обіцяє вразити містян креативом

Проте учасники квестів були б тільки раді такому гравцю в команді. У 2017 році на день журналіста, учасниками квесту стали представники вінницьких ЗМІ. Командам довелось добре побігати містом. Змагання проходили дуже жваво, потрібно було не лише показати командний дух, а ще продемонструвати знання з фізики, історії та краєзнавства. Одна з учасниць згадує, що найважче було наповнити кухоль води біля аптеки Гаше:

Ми прибігли з центру на Вишеньку, не питайте, добирались як могли, — розповідає Любов.Але яким було здивування, коли біля аптеки ми побачили намальований квадрат, в центрі якого стояв кухоль. Щоб наповнити його водою мене (як саму маленьку за розмірами) тримала вся команда, а я в той час наповнювала кухоль з піпетки водою. Перехожі збіглись в один момент. Я до того ж ще й живу на тій вулиці. Сусіди іноді досі мені пригадують, як я тоді всіх розвеселила. Але участь того варта!

Ювілейний Вінницький квест обіцяє вразити містян креативом

В ювілейному квесті 1 лютого 2020 планують зібрати максимальну кількість учасників. Старт гри 18.00 на проспекті Космонавтів біля літака. Важкість квесту — АЗИ легка, при собі мати ліхтарик, зручну одежу, зручне взуття та авто. Предмети для завдань: медичний халат, шапочка та бахіли. Організатори обіцяють, що емоції будуть вражаючими, а перехожі надовго запам’ятають побачене. Зареєструватись можна за посиланням.Переглядів: 1738
Поширень: 0