Сьогодні, 14 серпня, відбулась всеукраїнська селекторна нарада  під керівництвом заступника Міністра охорони здоров'я Романа Ілика щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки».

У приміщенні Департаменту охорони здоров'я ОДА в засіданні взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Людмила Грабович та  працівники структурного підрозділу обласної державної адміністрації.

Учасники селекторної наради ознайомились з ключовими інноваціями, передбаченими урядовою програмою «Доступні ліки», а також дізнались про хід її реалізації з урахуванням рейтингу регіонів. Крім цього, значна увага була приділена реімбурсації, включаючи  частину питань щодо подальшого впровадження електронних рецептів. До окремого блоку питань було включено інформацію стосовно цін на лікарські засоби та кількість аптек, які беруть участь у програмі.

Розглядаючи основні інновації, передбачені Урядовою програмою, заступник Міністра охорони здоров'я Роман Ілик ознайомив учасників наради з Наказом МОЗ України від 03.08.2018  №1446 «Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 23 липня 2018 року». Нагадаємо, що МОЗ України затверджено відповідний реєстр препаратів, які  пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря. На сьогодні для лікування захворювань із зазначеного переліку включено 261 препарат, 59 з яких є безкоштовними.  Крім цього, до нового реєстру препаратів включено 117 торгових найменувань тих препаратів, які належать до  імпортного виробництва.  

Коментуючи ситуацію  щодо втілення Урядової програми на Вінниччині, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк зауважив: «Це перший етап реформування медичної галузі, який стартував у квітні минулого року. Варто зазначити, що ця реформа є досить успішною, адже користується попитом населення. Також збільшився обсяг видатків на реалізацію проекту: якщо минулого року на виконання програми було виділено близько 20 млн грн., то цьогоріч – майже 41 млн. грн. За підсумками першого півріччя поточного року, для населення Вінниччини було освоєно 56,4% (23096,8 тис. грн.) від затвердженого обсягу коштів на рік. Успішність реформи також полягає у зменшенні рівня захворюваності та летальності від тих хвороб, про які зазначається у програмі. Системне забезпечення препаратами, доступність та якість ліків має важливе значення для тих осіб, які не завжди мають можливість придбати їх самостійно».  За словами Ігоря Івасюка, в реалізації Урядової програми взяли участь 150 аптек. Крім цього, у всіх без винятку районах області є аптечні установи, включені до зазначеної програми.

У свою чергу, директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Людмила Грабович  також поінформувала про стан виконання програми в області: «На сьогодні у Вінницькій області, включаючи м.Вінницю, виписано понад 600 тис. рецептів, отоварено – 548 тис. рецептів. Наразі є 2 млн 133 тис. рецептів, за якими пацієнти вже отримали ліки, однак, ми не маємо можливості заплатити аптечній мережі, оскільки за півроку вже освоєно 56,4% коштів для населення, відповідно до виконання Урядової програми». З метою максимального забезпечення хворих в області та ефективного використання виділених коштів, Департаментом охорони здоров'я ОДА щомісячно  проводиться перерозподіл між місцевими бюджетами асигнувань, які виділені за програмою «Доступні ліки». Департамент неодноразово звертався до Кабінету Міністрів України, МОЗ України про виділення додаткових коштів на вищезазначену програму. Враховуючи збільшення кількості звернень, фактичну середню вартість на медикаменти та погашення заборгованості за відпущені рецепти необхідно 7611,0 тис. грн. додаткових коштів для повного забезпечення населення необхідними медичними препаратами.

Також Людмила Грабович поінформувала про переваги електронних рецептів, зазначивши, що такі рецепти по інсулінам в області вже надаються.

За підсумками селекторної наради, до відповідних структур буде надіслано лист про перенесення коштів на реалізацію Урядової програми з IV кварталу поточного року на ІІІ, а також про надання додаткових коштів на суму близько 7 млн грн. для подальшої реалізації програми в області.Переглядів: 1375
Поширень: 0