У 2019 році 95 % водіїв, які вчинили ДТП та покинули місце події, були розшукані

2019 році працівниками управління патрульної поліції у Вінницькій області зафіксовано 284 таких водіїв, які після вчинення ДТП з певних причин покидали місце події. Розшукати та встановити вдалось 270. Тобто відсоток розкриття розшукових ДТП становить 95 %. 

Про це розповів під час виконкому начальник управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Редван Усеінов, звітуючи про стан дотримання адміністративного законодавства у сферах ПДР та публічної безпеки, розкриття злочинів працівниками управління та результати діяльності управління за 2019 рік.

За 2019 рік вінницьким патрульним призначено для відпрацювання 48 439 завдань. В середньому за добу у 2019 році виконувалось близько 133 завдання. 9 хв. 28 с. – такий середній час прибуття екіпажу патрульної поліції на виклик. 43 хв. 32 с – середній час обслуговування події у 2019 році. Всього за 2019 рік складено 76 723 матеріали по адмінправопорушенням, з них винесено 70 638 постанов.

На особливому контролі як громадськості, так і керівництва НПУ і патрульної поліції зокрема, є виявлення водіїв, які керують транспортним засобом у стані сп’яніння. За 2019 рік патрульними складено близько трьох тисяч адміністративних матеріалів за керування ТЗ у стані сп’яніння.  

Міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що потрібно максимальну увагу приділяти недопущенню випадків, коли водії керують транспортними засобами у стані наркотичного сп’яніння. Редван Усеінов зазначив, що такі випадки частіше трапляються з таксистами, яких у народі називають «грачі».  «Є водії, які притягалися до відповідальності вісім разів, а один громадянин за два місяці - аж 11 разів. Його притягають до відповідальності, але, на жаль, в держави такий порядок, що він не платить штрафи, матеріали відправлені на державну виконавчу службу, стягнути штраф з нього ніхто не може, і він продовжує працювати як у народі кажуть «грачем». Посвідчення водія у нього немає, адже його забрали, штраф за керування транспортним засобом без посвідчення водія – 425 гривень. Це проблема державного рівня. Я знаю, що зараз у Верховній Раді є законопроект, у якому йдеться про те, що  штрафи за керування  без водійського посвідчення будуть більшими. Я думаю, що після червня такі випадки вважатимуться кримінальними, і людину можна буде  притягти до кримінальної відповідальності», – каже Редван Усеінов.

Патрульні поліцейські щоденно слідкують за дотриманням правил дорожнього руху не лише водіями, а й пішоходами. Так, протягом 2019 року було притягнуто до відповідальності близько 1,5 пішоходів. Крім того інспекторами патрульної поліції винесено понад 30 тисяч постанов за порушення швидкісного режиму на загальну суму 8,2 млн грн, з них сплачено добровільно штрафів на суму 7,3 млн грн. 

Затримання осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів є одним з найважливіших напрямків в роботі патрульних. Так за аналізований період вінницькі патрульні по гарячих слідах встановили та затримали осіб, причетних до 768 злочинів, серед яких розбої – 1; грабежі – 18; крадіжки – 49; тілесні ушкодження – 52; незаконне поводження зі зброєю – 39; наркозлочини – 285; підробка документів – 212; знищення або підробка вузлів агрегатів – 35.

Велика кількість складених адміністративних матеріалів патрульними свідчить про суттєве порушення водіями правил дорожнього руху, що є основною причиною дорожньо-транспортних пригод. Найпоширенішими причинами ДТП за аналізований період є недотримання дистанції; порушення правил маневрування; перевищення безпечної швидкості руху; порушення правил проїзду перехресть; керування ТЗ у стані сп’яніння.

Ці та інші причини зумовили сумну статистику ДТП на дорогах нашої держави. Зокрема за аналізований період у Вінниці зафіксовано 1 474 ДТП, з них 1 331 – матеріальні (90%) та 143 – з постраждалими (10%).  Якщо провести аналіз ДТП з постраждалими за видами, то зі 143 ДТП з постраждалими за 2019 рік відбулось 7 наїздів на велосипедиста, 48 зіткнень, 78 наїздів на пішохода та 10 інші ДТП.

До місць систематичного скоєння ДТП з постраждалими на території м. Вінниці в період 2019 року відносяться: перехрестя вул. Київська – вул. Гонти – 4 ДТП; вул. Хмельницьке шосе, 75А (Лісопарк) – 4 ДТП; перехрестя вул. Келецька – вул. Шевченка – 3 ДТП; перехрестя вул. Соборна – вул. Оводова  – 3 ДТП; вул. Київська, 8 – 3 ДТП.

Разом з громадськістю продовжує діяти проект «Вартові добра» в партнерстві з центром соціальних служб та служб у справах дітей, де надається гуманітарна допомога, проводяться профілактичні бесіди, надається інформаційна та консультативна  підтримка відносно служб до яких можна звернутися за безоплатною допомогою для сімей в складних життєвих обставинах, в яких проживають діти. Ініціатива охоплює місто Вінницю та Вінницький район, в рамках соціального патронату.Переглядів: 2541
Поширень: 0