ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

Незнання законів не звільняє від відповідальності, ми дізнались як вберегти в кишені вінничан 17 тисяч гривень

Нова постанова Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020року  «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», має силену кількість заборон. Проте, питань до постанови виникає чимало. 

ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

В соцмережах «небайдужі» громадяни почали поширювати різну інформацію з неофіційних джерел, щодо посилення заходів в період запровадження карантину.  «Фейки», заполонили мережу Інтернет з неймовірною швидкістю.

Сьогодні працівник  Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області, головна спеціалістка відділу комунікацій та правопросвітництва  - Вікторія Чорба, зібрала Топ 5-найактуальніших запитань громадян, які отримали фахівці центрів правової допомоги у Вінницькій області.

ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

1) Де потрібно носити захисну маску чи респіратор і що таке «громадське місце»?

«Громадське місце» це частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під‘їзди, підземні переходи, стадіони. 

Звертаємо увагу!!! Перелік громадських місць може бути розширено міською, сільською, селищною радою. Тож рекомендуємо громадянам одразу одягати маску чи респіратор, як тільки ви вийшли за поріг вашої квартири чи будинку.

2) Чи повинні магазини,  банки, аптеки та інші установи забезпечувати громадян масками для індивідуального захисту?

Ні, магазини, банки, аптеки та інші установи не повинні забезпечувати  відвідувачів засобами індивідуального захисту(маски, респіратори). В постанові КМУ №211 зазначено «за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно (тут акцентуємо вашу увагу на тому, що вхід в зазначені заклади/установи відбувається за наявності у вас маски чи респіратора, навіть виготовленої самостійно), перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів (відстань між відвідувачами, обробка кошиків для продуктів харчування антисептичними засобами).

ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

3) Можна вигулювати виключно собак чи інших домашніх тварин теж? Якщо я буду вигулювати  домашню тварину в парку або сквері, бо я проживаю поряд із парком, чи можуть мене оштрафувати?

Насамперед,  під поняття «домашня тварина» підпадають «собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні. (ЗУ «Про захист тварин…»).

Дозволено вигулювати домашніх тварин біля дому, під’їзду  громадянами у кількості 2-ох осіб та за наявності на обличчі маски чи респіратора. Щодо скверів,  парків та інших громадських місць – рекомендуємо утриматись від відвідування та вигулу домашніх улюбленців на період запровадження карантину, але як виняток,  якщо ви все-таки проживаєте поряд з парком та інших місць для вигулу немає, то здійснювати вигул ви можете виключно 1 особою та не більше 2-ох разів на день. 

ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

4) Чи можна їхати на велосипеді,  мопеді, мотоколесі, гідроскутері  по парку та чи потрібно у такому випадку бути в масці? 

У постанові КМУ № 211 про велосипеди нічого не сказано, тож сімейна прогулянка на велосипедах з дитиною теоретично можлива. За одним але – в парки, сквери і тому подібне не можна. З дитиною також не можна на дорогу. Тобто, якщо хочете, то можете покататись тротуарами. Також розглянемо ситуацію, що ви змушені добиратись велосипедом на роботу та з роботи додому, у такому випадку зробіть ксерокопію документів, які підтверджують ваше місце роботи та місця проживання.

5) Чи будуть отримувати штрафи люди похилого віку (саме 60-річного віку), які  вийшли з будинку до магазину чи аптеки для самостійної купівлі продуктів чи ліків, або взагалі працюють, адже Кабміном озвучено саме перебування  таких осіб дома, тобто самоізоляція на період оголошення карантину, тобто до 24 квітня 2020 року? 

У постанові КМУ № 211 зазначено, «що особами, які потребують

самоізоляції, є особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури» . 

Якщо розглядати осіб, які досягли 60-річного віку, вони можуть відвідувати аптеки та магазини, але виключно лише ті, які  знаходяться на відстані 2 км від житла, в якому вони проживають. Стосовно штрафів, особи похилого віку, можуть отримати штраф у випадку дворазового порушення умов самоізоляції.

Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами, у тому числі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг

ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

Пам'ятайте про заборону відвідувати спортивні та дитячі майданчики, перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус (посвідчення водія, паспорт, закордонний паспорт чи військовий квиток, документи у додатку «Дія» теж підходять.) 

Рекомендовано батькам дітей, які не досягли 14-річного віку, забезпечувати супровід дітей та відповідно перебувати в масках чи респіраторах для індивідуального захисту. 

Наголошуємо, що переміщення дорослих осіб по місту, в громадських місцях, по вулицях здійснюється у кількості не більше двох осіб, окрім випадків супроводу дітей та службової необхідності.

ТОП 5 порад вінничанам, як не попасти на 17 тисяч гривень

Будьте уважні та зберігайте спокій. За можливості залишайтесь вдома. У випадку необхідності залишити помешкання та вийти до магазину, аптеки, тощо – обов’язково одягайте маску та беріть з собою документи, які посвідчують вашу особу.

Для отримання правових консультацій:

  • зателефонуйте на безкоштовний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103
  • напишіть на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД
  • прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога»  та обговоріть її у чаті
  • скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid


Переглядів: 4289
Поширень: 4