Нині на міських водоймах товщина криги є дуже тонкою, адже низька температура повітря утримується лише кілька останніх днів. Надалі мороз спадатиме, а вже з 7 січня температура вдень становитиме близько 0. Проте, деякі вінничани виходять на лід, наражаючи себе на смертельну небезпеку. Вінницькі рятувальники попереджають, що за таких погодних умов заборонено виходити на лід. Вони щодня патрулюють поблизу річки та ставків, а також – розповідають рибалкам правила поводження на кризі.

За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології, з середини цього тижня у Вінниці почнеться потепління. Так, вже 6 січня вдень температура становитиме від -5 до 0 градусів. Такі погодні умови сприятимуть подальшому потоншанню льоду на водоймах міста. Незважаючи на це, вінничани виходять на тонку кригу, нехтуючи безпекою та наражаючи себе на смертельну небезпеку. Так, за інформацією ГУ ДСНС України у Вінницькій області, на минулому тижні у Вінниці на річці Південний Буг біля Староміського мосту 29-річна місцева мешканка провалився під лід. Постраждалу витягли на берег двоє перехожих і передали її працівникам карети швидкої медичної допомоги.

Працівники рятувальної служби КП «Комбінат комунальних підприємств» попереджають, що за таких погодних умов не можна виходити на лід. Як зазначає начальник водолазно-рятувальної служби КП «Комбінат комунальних підприємств» Петро Аксієнко батькам потрібно звернути особливу увагу дітей на небезпеку виходу на кригу. Дорослим варто пам’ятати, що при пересуванні по кризі треба бути дуже обережним, уважно стежити за її поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.).

Ніколи не можна перевіряти товщину льоду ударами ніг. У нічний час на кригу взагалі бажано не виходити. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто йде попереду. У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід, важливо не піддатись паніці, необхідно утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою. Обов’язково кличте на допомогу. Намагайтеся вибратися на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вам вже відома.

«Ми проводимо серйозну профілактичну роботу по поведінці людей на льоду. Кожного дня рятувальники здійснюють рейди по річці Південний Буг та проводять роз’яснювальні бесіди з рибалками. Наша служба оснащена всіма необхідними засобами для порятунку людей на воді. Водолазів, які працюють у службі постійно проходять практичні заняття», – каже Петро Аксієнко.

Довідка

Якщо ви стали свідком того, як людина провалилася під лід, потрібно зателефонувати за номером: 527-607 (Староміська рятувальна станція) та 46-95-16 (Вишенська рятувальна станція)



Переглядів: 2656
Поширень: 0