У всесвітній день котів, 1 березня, вінницька художниця Валерія Савицька присвятила своїм пухнастим улюбленцям виставку. Яскраві полотна майстрині, виставлені у авторській АРТ-галереї "АкВалерія", відображають у подробицях як проходять свята та будні хвостатих.

Про котячу "Музу", що надихає на створення коллекції, розповіла її автор - Валерія Савицька.

"Моє захоплення котячими - родом із дитинства: маленькою "збирала" котиків у житловому кварталі, де мешкала і волокла додому. У родині постійно жили котики, але кількість їх батьки "регулювали". Чергового претендента на поселення підгодовували і лагідно просили знайти котику іншого господаря", - пригадує Валерія.

"Всиновити" безхатьків Валерія просила друзів та знайомих. Із часом друзі їй віддячили - подарували двох сіамських котів. Зараз у художниці живе пухнасте створіння на ім\'я Борис. Саме він став "Музою" для першого малюнку, з якого розпочалась коллекція.

"Коли у моєму житті з"явився Борис (черговий подарунок друзів - Авт.) він став моїм натхненням. Маленький, рухливий, непосидючий - я днями бігала за ним із фотоапаратом і "закарбовувала" його у різних позах. Ці образи потім ставали моїми героями на полотні", - каже художниця.

Так, за півроку "народилась" коллекція: коти-куховари, ледачий кіт-риболов, романтичні котячі пари, кіт-бухгалтер, кіт-пірат, кіт-театрал, кіт-інтелигент у костюмі, краватці та із люлькою та інші. Кожен котик має свій характер і авторський "відбиток" - примружені очі обрамляють пухнасті світлі вії, а на голові - райдужні "плямки".

"Кожен кіт - унікальний. Виходиш на вулицю - бачиш закохану пару, яка тримається за руки - імпліментуєш у котиків. Біля річки задрімав рибалка - чим не котик :) Ідея втілюється у замальовку олівцем, а далі - полотно розквітає кольоровими барвами", - поділилась Валерія історією народження "райдужних Мурчиків".

Авторка "охрестила" свій стиль - іллюстрованою анімалістикою. Вінницькими котиками вже зацікавився Львів і 22-річна майстриня планує навесні провести у місті Левів "котячий вернісаж". Для виставки її коллекція має поповнитись додатковими роботами. Але Валерії інколи бракує часу, бо заважає власна прискіпливість. Як кожна творча людина художниця прагне досконалості і, щодня споглядаючи роботи, буває, "домальовує" вже "готовим" котикам затійливі авторські "примочки". У цих "прекрасних поривах" її стримує більш практична подруга - Тетяна Кошелевська, яка стимулює порадами, "підганяє" у часових рамках та допомагає проводити майстер-класи у галереї.

Майстрині беруться навчити малювати котиків і не тільки - кожного - було б бажання. Особливо чекає дітей, для яких пропонує майстер-класи з техніки живопису, декупажу, кракелюра, розпису по склу, валяння, батику, авторської ляльки та багато іншого. Валерія запевняє, що порадувати своїх рідних подаруночками, зробленими власноруч, можуть дітки вже із трьох років. Заряджені позитивною енергією маленьких рученяток авторські листівочки та квіткові композиції стануть гармонійним доповненням домашнього інтер\'єру.

Адреса художньої студії АРТ-галереї "АкВалерія": вул. Ак. Ющенка, 12, тел.: 69-66-31Переглядів: 9750
Поширень: 0