Чотириметровий "дивоптах" пройшовся сьогодні вулицями Вінниці

09.08.13 17:58 4427 2

На Театральній площі міста Вінниці 9 серпня відбулась презентація скульптури диво-птаха під назвою «Сонячні барви Поділля».

Чотириметровий "дивоптах" пройшовся сьогодні вулицями Вінниці

Чотириметровий "дивоптах" пройшовся сьогодні вулицями Вінниці

За словами Любові Спірідонової, кожен елемент твору є окремою «картинкою», і з таких картинок складається образ українського світогляду, знайомого нам з фольклору. Півень будить сонце. Його гребінь прикрашений давніми солярними знаками. Око півня, це спіраль-безконечник, взята зі скіфської пекторалі. Крила – це та дивовижна сила яка піднімає в повітря, наближаючи птаха до небес з яких завжди дивиться на нас Всевидяче око. Його пишний хвіст – це барви веселки, барви життя. А вся казкова композиція височить над синіми хвилями Південного Бугу, названим у народі Богом, бо річка несе у собі божественну суть.

Чотириметровий "дивоптах" пройшовся сьогодні вулицями Вінниці

Любов Спірідонова зазначила, що скульптура виготовлена для участі Вінниччини у всеукраїнському фестивалі «Парад вишиванок», який відбудеться у Києві 24 серпня 2013 року. Частиною цього фестивалю є видовищний конкурс «Диво-птах», у якому кожне місто-учасник представить свого птаха під час карнавальної ходи головними вулицями столиці.

В ході заходу Диво-птах пройшов вулицями міста від вул.. Архітектора Артинова до Центрального залізничного вокзалу (включаючи вулиці: Соборну, Келецьку та пр. Коцюбинського) та був встановлений на Театральній площі, де відбулась його презентація.

Метою цієї культурно-мистецької акції є популяризація народного мистецтва Вінниччини, яка відзначається своєрідною стилістикою і регіональними особливостями.

Чотириметровий "дивоптах" пройшовся сьогодні вулицями Вінниці

Автор цього твору – заслужений майстер народної творчості, один з найкращих в Україні представників народного малярства Василь Слободянюк.

Він зазначив, що на цей розпис його надихнули фольклорні мотиви, в яких «мінімум засобів – максимум переконання».

Чотириметровий "дивоптах" пройшовся сьогодні вулицями Вінниці

Для довідки:

Вінницький Птах – це своєрідна подільська народна картинка у якій відтворено дивоцвіт давніх людських уявлень, переданих ще у піснях та переказах, зафіксованих у народному малярстві. Його голова, гребінець, очі, тулуб, крила та хвіст – деталі, які несуть смислове навантаження та є давнім символом, а кожна барва має значення.

Півень здавна був хазяїном двору – поважний, голосистий, красивий, яскравий. Він починав день хлібороба, і тому, на рівні підсвідомості українця, був символом часу.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Marko55
  Marko55
  10-08-13, 05:36 | IP:95.111.227...
  А, що вживає пані Спірідонова якщо зуміла побачити стільки в цій байді?
 • 2. Олександр
  Олександр
  09-08-13, 21:32 | IP:46.200.28...
  Добре що хоть щось появилось у місті з національною символікою, орнаментом та і звичаєм. Те що Любов Спірідонова усюди- то у неї така робота, але вона завжди шанувала свою націю, свою віру, свою мову на відміну від інших сільпуків які своєї мови стидаються, а російською пишуть - по фені.
 • 1. Я худею
  Я худею
  09-08-13, 19:41 | IP:178.94.62...
  Ясен пень - главная здеся Любовь Спиридонова, главная пиарщица и затычка на все дыры в области - основная тема, чо.

  Хорошо хоть автора вспомнили в одном абзаце и разрешили постоять возле своего произведения на одной фотографии.
  Автору - респект и уважуха.
  Власти могли бы на радость детям обеспечить хоть недельку присутствия подобного произведения народного искусства в каких-то местах города.
  Не всё же воемя от мусорников в фотографиях млеть.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)