Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці у другий день лютого

30.12.13 13:33 3694

На честь нашого земляка, видатного українського композитора та хорового диригента Миколи Дмитровича Леонтовича, Департамент культури Вінницької міської ради та БФ «Сприяння розвитку талантів Поділля» за сприяння Сергія Кудлаєнка презентують виступ у Вінниці Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці у другий день лютого

2 лютого о 16.00 у Вінницькій обласній філармонії прозвучить великий симфонічний кантатно-ораторіальний твір «Українська меса», авторства сучасного львівського композитора Юрія Захожого-Катренко, у виконанні уславленого колективу з більш ніж 40 річною історією – Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

Цей концерт капели «Дударик», що мав відбутись у грудневі пам’ятні дні Леонтовича, було перенесено. Квитки, куплені на сайті www.bileti.vn.ua та в обласній філармонії залишаються дійсні!

Капела «Дударик» була заснована в 1971 році Миколою Кацалом за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. У 1989 році завдяки старанням Миколи Кацала і його співпрацівників було створено першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї уряд міста передав приміщення колишнього міського шпиталю Св. Лазаря. Ця школа стала основою чудового розвитку «Дударика». Вже через 6 років після заснування «Дударик» почав отримувати нагороди всесоюзних фестивалів та конкурсів.

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

Хор хлопчиків і мужчин зі Львова, згодом народна хорова капела «Дударик», далі Державна хорова капела і врешті Державна академічна хорова капела «Дударик» має тривалу історію міжнародних концертних турне. Під час своїх щорічних подорожей виступала у Литві, Латвії, Білорусії, Росії, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Словаччині, США і Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії та Голландії. У 1983 році капела була нагороджена дипломом Президії Верховної Ради України, а в 1989 році капелу нагороджено Премією ім. Тараса Шевченка - найвищою урядовою нагородою в галузі культури. За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац Україна, національна опера України, Національна філармонія.

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

В репертуарі капели «Дударик» концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів – Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця. «Дударик» також виконував Stabat Mater - Перґолєзі, Carmina Burana - Орфа, Requiem - Моцарта, IX Симфонію - Бетовена, ІІІ Симфонію Kadisz - Бернстайна та безліч ораторіальних полотен.

Львівська капела «Дударик» завітає до Вінниці

У Вінниці з 2008 року проводиться мистецький проект «Хорові асамблеї М. Леонтовича», покликаний відновити інтерес до хорового мистецтва та уславити ім’я нашого геніального земляка, який відіграв велику роль у розвитку української музичної культури. Мета проекту — вшанування пам’яті та популяризація творчої спадщини українського композитора М. Д. Леонтовича, збереження та розвиток вітчизняних співочих традицій, узагальнення та поширення творчого досвіду роботи з дитячими, академічними та народними хоровими колективами.

Приходьте послухати урочисту «Українську месу» у виконанні неперевершеного хорового колективу та отримати справжню духовну насолоду. Чисті голоси капели «Дударик» сповнять вірою та надією серця поціновувачів хорового співу!

Квитки на сайті www.bileti.vn.ua або в касі філармонії. Довідки за телефонами 690-025 та 691-731.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Лариса Тимченко
Теги: Дударик
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)