Симону Петлюрі присвятили виставку

16.04.09 02:46 4693

У Вінницькому Державному архіві 15 квітня відкрилась виставка, присвячена одному з творців української державності Симону Петлюрі.

Симону Петлюрі присвятили виставку

На ній представлено унікальні документи, газети часів УНР, сучасні книги та дослідження життя та діяльності видатного громадського та військового діяча, талановитого журналіста.

- Уперше ми виставляємо документи, які характеризують законотворчу діяльність Симона Петлюри, - сказав кандидат історичних наук Костянтин Завальнюк. – Для вінничан особливо цікавим є саме вінницький період, адже Вінниця двічі була столицею України.

Виставка допоможе відійти від стереотипів та штампів радянської історіографії, яка зображувала Симона Петлюру ворогом єврейського народу і прихильником єврейських погромів.

- Наші документи свідчать про те, що  Симон Петлюра був противником єврейських погромів, він видав багато наказів про їх заборону, - говорить заступник директора архіву Фаїна Винокурова, - і навіть наказував карати погромників. Але у якийсь період розгулу анархії, громадянської війни він не мав впливу на дії отаманів. На жаль, підписаним Петлюрою Універсалам, наказам не судилося збутися в повному обсязі.  Отож своїх діячів Україна повинна знати, давати їм патріотичну і політичну оцінку, відійшовши  від стереотипів і штампів.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)