20 травня у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася презентація проекту «VIN. Нова епоха Відродження». Ініціатор проекту – творче об’єднання «VIN» на чолі з вінничанином, випускником ВДПУ Леонідом Марущаком і Юлею Черноморець.

На території ВДПУ виставлена серія колажів «VINNYTSYA», присвячена відомому художнику-кубісту Натану Альтману. Колажі й тексти до них були оформлені у вигляді листівок, що дозволяють дізнатися маловідомі факти про Вінницю й видатних вінничан.

Згодом мистецьку інсталяцію перевезуть на Майдан Незалежності, де вона стане доступною для всіх.

проект «VIN. Нова епоха Відродження»

У Вінниці планують створити новий арт-об\'єкт - сквер імені Натана Альтмана

Автором серії колажів, присвячених Натану Альтману та іншим знаковим постатям і локаціям міста, став відомий арт-дует «Braty» братів-близнюків Василя та Івана Костенків. Тексти до листівок, а також переклади були написані студентами педуніверситету. Історик Олександр Федоришен і літературознавець Олександр Вешелені виступили в ролі консультантів проекту. Усі, хто залишився небайдужим до створення постерів, отримали буклети й листівки на згадку.

проект «VIN. Нова епоха Відродження»

В. о. ректора ВДПУ Ірина Руснак зазначила: «Кожен переживав цю історію по-своєму. Історія Вінниці, долі тих людей, про яких писали студенти, ставали часткою їхньої власної історії, їхньої власної долі. Сподіваюся, що проект матиме довге життя, що небайдужа студентська молодь і ті викладачі, які цікавляться мистецтвом, нададуть йому снаги, енергії жити й далі».

проект «VIN. Нова епоха Відродження»

проект «VIN. Нова епоха Відродження»

Створення колажів «VINNYTSYA» – лише перший етап реалізації проекту «VIN. Нова епоха Відродження». На майбутнє заплановано створення арт-об’єкта в історичній частині міста – розробка плану реконструкції та створення арт-скверу імені Натана Альтмана; розробка оригінальної туристичної карти Вінниці; залучення широкого кола митців до роботи над ілюстраціями міських легенд і казок; благодійні проекти підтримки молодих художників; проведення фестивалю сучасного мистецтва та багато іншого.

Проект існує в онлайн-версії: nathanaltman.com.uaПереглядів: 4754
Поширень: 0